Otwórz oczy na cierpienie zwierząt

Aktualnie na całym świecie, jak i w Polsce w największych miastach trwa Tydzień Wegetarianizmu. Jet to akcja promująca dietę bezmięsną. Warto się w nią włączyć, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat tego stylu odżywiania. Jeśli dla Ciebie nie jest obcy los zwierząt, to może zrezygnujesz z jedzenia mięsa. Przedstawię kilka faktów dowodzących, że wegetarianizm jest zdrowy, etyczny i ekologiczny.

Czy warto?

2

Na świecie zabijanych na mięso jest ponad 24 miliardów zwierząt rocznie. Przeciętnie każdy człowiek zjada w ciągu życia prawie dwa tysiące zwierząt. Czy to mało? Czy mięso jest zdrowe? Czy warto zabijać żywe zwierzęta? Wszystkie składniki odżywcze mogą dostarczyć Ci rośliny. Kiedyś ludzie mięso jedli od święta, kilka razy w roku, a dzisiaj codziennie. Większość zwierząt przeznaczonych na mięso hoduje się w specjalnych, zamykanych barakach, w których są pozbawione świeżego powietrza, ruchu. Najczęściej potomstwo oddziela się od matki, zaraz po urodzeniu. Co najgorsze mają one bardzo krótkie życie. Wszystkie osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez mięsa powinny mieć na uwadze to, że zwierzętom podaje się hormony wzrostu. Jak jemy potem to mięso, to źle one oddziałują na nasze zdrowie. Jest po prostu szkodliwe.

1

Same plusy

Organizacje pro zwierzęce szacują, że w Polce zabija się 860 milionów zwierząt rocznie. Czy chcesz dalej uczestniczyć w tym holokauście? Lekarze udowodnili też, że wiele poważnych chorób spowodowanych jest przez jedzenie mięsa. Mają oni najczęściej raki, choroby serca, układu krążenia, wysoki cholesterol. Wegetarianie żyją dłużej. Dieta roślinna jest bogata w biało, żelazo, wapń, cynk i witaminy.

4

Będąc na diecie roślinnej, ochraniamy także środowisko. Zwierzęta hodowlane wydalają z siebie tysiące milionów odchodów, które zawierają metan, czyli trujący gaz cieplarniany. Skutkiem tego jest nieuniknione globalne ocieplenie. Dodatkowo do hodowli wykorzystuje się aż 75% światowych zasobów wody.

5

Rezygnacja z przemysłu mięsnego zniwelowałaby także głód na świecie. Teraz dla zwierząt produkuje się masę pokarmu roślinnego, który wystarczyłby do wykarmienia 17 miliardów ludzi.
Obecnie przeznacza się je na paszę dla zwierząt. Codziennie na świecie umiera 30 tysięcy dzieci z powodu głodu.

Jak jest u mnie?

6

Ja jestem na diecie wegetariańskiej już od dwóch lat. Jedyne, czego żałuję w życiu, to to, że przeszłam na ten styl odżywiania tak późno. Odżywiam się teraz zdrowo i poznałam wiele cudownych smaków, nowych warzyw, potraw, o których nie miałam wcześniej pojęcia. Nie wiedziałam wcześniej, co to jest tofu, tempeh, nori, czy nieaktywne płatki drożdżowe, Moje wyniki z krwi są jedne z najlepszych od wielu lat. Poza tym kocham zwierzęta i nie chcę dłużej uczestniczyć w ich morderstwach. Nie da się ukryć faktu, że mięso nie rośnie na drzewach.

Filmy otwierające oczy

Ziemianie – bardzo wstrząsający film, który powinien obejrzeć każdy.

Inspirujący wykład Garego Yurofskiego, który wprowadzi Cię w świat weganizmu. Film zawiera polskie napisy.

101 powodów aby przejść na weganizm

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *