Pasja – czyli sens życia

1055_min

Od nas samych zależy to, czy nasze życie będzie ciekawe, czy też zupełnie przeciwnie. Przede wszystkim warto mieć jakieś hobby, które pozwoli nam doskonale zagospodarować wolny czas, zamiast bezczynnie gapić się w telewizor.

Coś więcej niż zabawa

Rodzice powinni bacznie przyglądać się swojemu dziecku i pomagać w rozwijaniu pasji od pierwszych dni jej dostrzeżenia. Takie działanie może zaprocentować w przyszłości. Chłopiec zafascynowany samolotami może przecież w konsekwencji zostać pilotem i w dorosłym życiu czuć się w pełni spełnionym. Podobnie będzie z dziewczynką, która od zawsze lubiła pomagać zwierzętom i ostatecznie zdobyła stosowne wykształcenie, które umożliwiło jej pracę w zawodzie weterynarza.

kaboompics.com_Black and white piano keys with music notes

Dostatek wolnego czasu

W życiu niemal każdego z nas nadejdzie etap, w którym przejdziemy na emeryturę. W miejsce etatu przybędzie nam mnóstwo wolnego czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Takich dylematów raczej nie mają hobbyści, którzy szybko potrafią zaplanować sobie dzień. Jedna osoba uda się w tym czasie na zlot osób o podobnych zainteresowaniach. Ktoś inny będzie polował na portalach aukcyjnych na cenne trofea do kolekcji. Dopóki ma się taki cel, nikt w podeszłym wieku nie myśli o przejściu na tamten świat.

Rób przede wszystkim to, co lubisz

Ludzie spełnieni zawodowo często podkreślają, że najbardziej satysfakcjonującą rzeczą w ich życiu jest to, że wykonują pracę, którą lubią, często będącą ich pasją. Takiemu człowiekowi poza zdrowiem i szczęśliwą rodziną nic więcej do szczęścia chyba nie potrzeba. Sama mam to szczęście, że jestem w gronie tych osób. Gdyby było inaczej, to zapewne uśmiech na mojej twarzy gościłby znacznie rzadziej.

Niewinne hobby bardzo często może otworzyć nowy, niezwykle interesujący rozdział w życiu. Nie wstydźmy się naszych interesowań, ponieważ sprawiają, że stajemy się kimś interesującym w oczach drugiej osoby. Pasje są także doskonałym sposobem na rozwój osobisty, o czym sama się przekonałam.

kaboompics.com_DSLR Camera

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *