Pomysły na ciekawą Majówkę

Przed nami wkrótce majówka, czyli upragniony długi weekend. W tym roku niestety wypada on trochę nieszczęśliwie, bo drugi maja jest w poniedziałek. Oczywiście możemy przedłużyć sobie weekend i w ten dzień wziąć wolne. Pogoda także w tym roku nie dopisuje, tak jak trzeba, bo na zewnątrz jest chłodno, deszczowo, a temperatura nie przekracza 12 st. C. Jednak nie poddawajmy się, ten dzień możemy świętować w miłej atmosferze z bliskimi na łonie natury. Poniżej zamieszczę kilka pomysłów.

Grillowanie

4Grillowanie jest polską tradycją, bez której nie wyobrażamy sobie majówki. Poza tym jest to świetna forma spędzania czasu ze znajomymi lub rodziną. Na ruszcie możemy smażyć karczki, kiełbaski, skrzydełka, a jak jesteśmy wegetarianami, czy weganami, to parówki sojowe lub warzywa, takie jak: cukinia, bakłażan. Nie zapominajmy o smażeniu chleba i ziemniaków, bo smakują one wyśmienicie.

Grillować możemy na świeżym powietrzu w wyznaczonych miejscach, np. na brzegu stawów, czy w parkach. Jeśli będzie zimno, to od wyboru mamy także ogród lub balkon.

Piknik

2

Możemy zorganizować także piknik na trawie. Wystarczy wziąć z domu koc, koszyk z kanapkami i ciastem. Odpoczniemy wtedy na łonie natury, wśród polnych kwiatów. Na pewno w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajdziemy zielone tereny.

Sezon rowerowy

5

Weekend majowy to świetny moment na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Mamy wtedy wolne, więc możemy pojechać w dłuższą trasę. Pogoda na zewnątrz jest też lepsza, więc wyciągniemy rower z piwnicy, czy garażu, przygotujmy go i wybierzemy się w jakieś ładne miejsce. W niektórych miejscach, np. Ogrodach Botanicznych organizowane są także miejskie majówki.

Wycieczka

6

Dłuższy weekend majowy to także idealny moment na zwiedzanie Polski. Możemy wybrać się np. w góry lub nad morze. Musimy tylko pamiętać o tym, żeby zarezerwować miejsce noclegowe z wyprzedzeniem.

Lokalne majówki

7

Możemy zapoznać się także z terminarzem wydarzeń, które odbywają się w naszym mieście. Często organizowane są różne targi, koncerty, atrakcje dla dzieci, czy zwiedzanie zabytków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *