Posiadanie dzieci to prywatna sprawa – nie życz tego nikomu

Gdy jest się z kimś długo w związku, to od rodziny, znajomych i innych osób z otoczenia często słyszy się pytanie – kiedy będziecie mieć dzieci? Warto się zastanowić, czy w takiej delikatnej, intymnej kwestii pasuje zadawać takie pytanie. Jest to przecież sprawa tej pary, a nie nasza. Z tego względu ja nie życzę nikomu dzieci.

Dlaczego?

My przez długi czas nie mieliśmy dziecka. Oczywiście mieliśmy odpowiednie warunki mieszkalne i materialne, ale jeszcze do tego po prostu nie dojrzeliśmy. Poza tym mieliśmy pewne problemy zdrowotne o których nikomu nie mówiliśmy. A od zawsze dzieci uwielbialiśmy.

Jednak od zawarcia związku małżeńskiego nikomu nie życzymy dzieci, czy to podczas składania życzeń na ślubie, urodzinach, czy Wigilii. Po co komuś sprawiać przykrość? Słowa mają naprawdę ogromną moc i mogą czasami kogoś zranić. Zazwyczaj bywa też tak, że pod presją i wielkimi staraniami ciężko o potomstwo. Musi to przyjść naturalnie. Po co się stresować? Ludzie potem wpadają w depresję.

Niestety stereotypy rządzą światem. Co chwile otrzymuje się pytanie – kiedy znajdziesz chłopaka/dziewczynę. Jak znalazłaś, to kiedy zaręczyny, następnie ślub. Potem pytania o dziecko. Jak jest jedno, to co chwile o drugie.

Dlatego ja staram się nikomu nie życzyć dzieci, ponieważ nie wiem, czy ktoś chce, czy nie może zajść w ciążę. Nie chcę nikomu sprawić przykrości życzeniami. Jest to za bardzo intymna sprawa z którą większość par nie dzieli się z osobami trzecimi. Sama kiedyś borykałam się z niepłodnością i życzenia takie sprawiały mi naprawdę wielką przykrość. Każdy z nas ma własne plany życie, a posiadanie dzieci nie jest obowiązkiem wszystkich małżeństw. Niektóre pary nie chcą mieć dzieci nigdy, wolą realizować się zawodowo i podróżować. Znam takie osoby i są one naprawdę szczęśliwe bez dzieci i ich wcale nie potrzebują. Każdy z nas jest inny. Ważne jest, żeby być szczęśliwym. A solenizantom życzę po prostu wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń. Jeśli marzą o dziecku, to wlicza się to w to życzenie 🙂 Posiadanie dziecka to indywidualna decyzja każdego człowieka, czy chce zostać rodzicem, czy może nie. Nie można w tak ważnej kwestii ulegać zewnętrznej presji, bo zmarnujemy sobie życie, jak i dziecku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *