Szczęście w życiu jest najważniejsze

Każdy z nas powinien dążyć do tego by być szczęśliwym. Koniecznie trzeba o nie walczyć w życiu i jak najszybciej wprowadzić zmiany. Warto chwilę refleksji poświęcić na to, co zmieniło się u nas w przeciągu roku. Czy zrobiliśmy wszystko w dobrym kierunku, by osiągnąć upragnione szczęście? Nie można nigdy odkładać zmian na „później”, bo nigdy ono nie może nadejść. O siebie warto zadbać od razu.

Czy jesteś szczęśliwy?

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest się szczęśliwym i czy robisz w życiu to, co chciałeś. Czy jesteś w miejscu, które lubisz? Czy otaczają Cię ludzie, dzięki którym jesteś szczęśliwy? W ciągu życia warto regularnie zadawać sobie pytanie, czy jakby Twoje życie skończyło się dzisiaj, czy byłbyś z niego zadowolony? A jakbyś wiedział, że zostały Ci dwa lata życia, co byś w nim zmienił? Jakbyś przeżył te ostatnie lata

Walcz do końca

Jeżeli chcesz w życiu być szczęśliwy, to musisz uwierzyć we własne możliwości. Uda Ci się wszystko osiągnąć, co sobie zamarzysz. Strach przed zmianami nie może Cię paraliżować. Musisz w końcu zaryzykować, bo życie masz jedno. Wyłącznie od nas zależy, jak będzie wyglądała nasza przyszłość, dorosłość, czy starość. Rodzice, czy dziadkowie nam w tym nie pomogą.

Niektórzy wybierają stagnację, wolą mieszkać w danym miejscu, chodzić do tej samej pracy przez kilkadziesiąt lat. Nie chcą zaryzykować i nic zmienić. Natomiast Ty nie możesz patrzyć na innych, musisz spojrzeć wyłącznie na siebie. Dla wszystkich dookoła nie będziesz nigdy idealną osobą. Ty musisz walczyć o swoje szczęście i podejmować własne decyzje. Osiągnąć możesz wszystko, musisz tylko w siebie uwierzyć. Nie warto stać w miejscu. Życie jest wyłącznie Twoje, a nie innych.

Utrzymaj szczęście do końca

Życie przemija bardzo szybko, jak jeden sen. Zazwyczaj mówimy sobie, że kiedyś będziemy szczęśliwi, ale czasami to „kiedyś” nie nadejdzie. Nie warto żałować np. czasu, którego teraz nie poświęcamy dzieciom, Nie da się go już później nadrobić.

Zmieniać trzeba od razu wszystko, co czyni nas nieszczęśliwym. Zamiast narzekać, że jest źle – działaj, bo narzekaniem nic nie zmienisz. Nie warto czekać na szczęście, bo może nigdy nie nadejdzie. Trzeba szczęściu pomóc, bo życie mamy jedno i może przelecieć nam przez palce. Czasu nie cofniemy nigdy.

Pewnego razu powiedziałam sobie, że będę walczyć o szczęście. Postawiłam wszystko na jedną kartę, nawet nastawiona byłam na porażkę. Na szczęście udało się ukończyć szkolenie, zmienić pracę, miejsce zamieszkania. Jestem teraz szczęśliwa. Żyjmy każdego dnia tak, by odpowiedzieć pozytywnie na pytanie „czy jesteś szczęśliwy?”

Jak widzisz powyżej, walcz o swoje szczęście, bo życie jest Twoje, masz je jedno. Niedawno był grudzień, święta, sylwester, a już mamy połowę lutego. A zanim znów pomyślimy o własnym życiu i szczęściu, to będzie wrzesień, czy grudzień. Zacznij już dziś i zastanów się, co musisz zrobić, by być szczęśliwym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *