Uchwyć wspomnienia na zawsze – kup kamerę sportową

Każdy z nas wie, że wspomnienia bywają ulotne, dlatego warto postarać się o to, by zachować je na jak najdłużej. Najpopularniejszą opcją są zdjęcia, ale może wybrać coś bardziej rzadszego, typu nagranie filmu?

Wspomnienia z wakacji, spotkań, aktywności sportowych, czy innych ważniejszych uroczystości możemy nagrać, będą one ciekawsze, bo zostaną przedstawione na nim rozmaite emocje, których by nie uchwyciły zdjęcia. Jak się przekonamy do filmów, to szybko stwierdzimy, że są ciekawsze.

Co kupić?

Na rynku jest dostępnych mnóstwo modeli i trudno zdecydować się na konkretny typ. Możemy kupić zwykłą, którą trzyma się zawsze w dłoni. O wiele praktyczniejsza będzie sportowa, bo można założyć ją na głowę i nagrywać na przykład trasę wspinaczki na szczyt. Będziemy mieli wtedy dwie ręce wolne i nie będziemy musieli martwić się o to, że nam spadnie. Ponadto taka kamera może być przymocowana także do kierownicy na rowerze lub motocyklu, kasku, statywu lub innego miejsca. Jest także mała, lekka, odporna na uderzenia i wstrząsy. Jeśli kupimy wodoszczelną obudowę, to możemy nawet nagrywać filmy pod wodą.

Tańsza alternatywa

Najpopularniejszą kamerą jest Go Pro, jednak jej cena jest bardzo wygórowana i nie każdy może ją zakupić. Na rynku jest dostępnych mnóstwo godnych uwagi zamienników. Tańsza jest kamerka Xiaomi Yi Sport. Podstawowa wersja kosztuje ok. 300 zł. Nagrywa całkiem przyzwoicie w rozdzielczości 1080p, w 60 klatkach na sekundę. Zdjęcia robi w rozdzielczości 16 Mpx w formacie 4:3. Maksymalnie możemy zamontować w niej kartę 64 GB. Ma złącze micro USB, micro HDMI oraz micro SD.

Kiedyś musieliśmy zamawiać kamerę z Azji np. z portalu Aliexpress. Ryzykiem było brak gwarancji producenta, ale obecnie ta marka się spopularyzowała w Europie i jest już dostępna na Amazonie, czy w polskich sklepach. Zyskujemy pełną, 24 miesięczną gwarancję i nie musimy się martwić o to, czy Urząd Celny obciąży nas 23% podatkiem VAT.

Nagrane filmy możemy także podglądać na żywo, musimy jedynie wtedy połączyć ją z telefonem lub tabletem przez WiFi.

Do kamery można dokupić wodoszczelną obudowę, szelki na pierś, opaskę na głowę i selfie stick.

Inne polecane modele to SJCAM SJ4000, która kosztuje 250 zł. Ma takie parametry jak XIOMI. Nagrywa także obraz w pętli, czyli może pełnić funkcję wideo-rejestratora do samochodu.

XiaoYi Yi Lite kosztuje ok. 500 zł, w zestawie jest wodoszczelna obudowa. Ma także łączność Bluetooth i WiFI, więc możemy oglądać podgląd obrazu na telefonie. Stabilizacja obrazu jest cyfrowa.

Powyżej są zamieszczone naprawdę ciekawe propozycje kamerek sportowych, które są o wiele tańsze niż popularne GoPro. Oferują świetną jakość obrazu za rozsądną cenę. Akcesoria do tych kamer kosztują grosze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *