Uśmiechnij się!

78H

Życie jest zbyt krótkie, żeby się smucić. Warto więc zrobić wszystko, by znaleźć w nim jak najwięcej powodów do zadowolenia. Na ogół nie wymaga to większego wysiłku.

Zawsze może być gorzej

Przede wszystkim należy docenić to, co się ma. Niekoniecznie bogactwo jest gwarancją szczęścia. Wiele osób z milionami na koncie nie radzi sobie z życiem. Często sięga po alkohol i inne używki, które tylko pogarszają sytuację. Na świecie nie brakuje osób, które muszą przeżyć za mniej niż dolara dziennie, cieszmy się, że nas ta sytuacja nie dotyczy.

Nie masz się czym przejmować

Współczesne media często wyznaczają niezrozumiałe wzorce. Młode osoby, które dopiero rozpoczynają dorosłe życie, często się załamują, bo nie odziedziczyły gigantycznej fortuny, więc ich codzienność nie przypomina rzeczywistości pokazywanej na filmach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by osiągnąć sukces, tylko nie nadejdzie on natychmiastowo. Często oznacza to lata wyrzeczeń, a współcześnie ludzie nie są zbyt cierpliwi.

Można się tym zarazić

Gdy spojrzymy na drugą osobę i ta ma uśmiechniętą twarz, to sami mimowolnie odwzajemniamy ten stan. Jak widać, samym uśmiechem do kogoś jesteśmy w stanie naprawiać ten świat. Jeśli ktoś nie wierzy, że tak jest, niech wykona eksperyment. Sama się o tym kiedyś przekonałam i staram się mieć miły wyraz twarzy.

Śmiech to zdrowie i zapewne to stwierdzenie jest prawdziwe. W końcu ludzie weseli nie mają problemów z depresją i rzadziej chorują, ponieważ dobre samopoczucie sprzyja naszemu organizmowi. Dlatego warto zmienić nastawienie albo od czasu do czasu obejrzeć chociaż komedię, która rozbawi nas do łez.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *