Wiosna – żyj zgodnie z porami roku

Nie umiem się już doczekać mojej ulubionej pory roku – wiosny, dlatego kupiłam sobie w księgarni książkę, pt. „Wiosna – żyj zgodnie z porami roku” napisaną przez Panią Dorotę Grupińską. Wiosnę kocham za to, że od marca do czerwca są najdłuższe dni w roku, słońce mocno świeci i wszystko budzi się do życia. Mam ochotę spędzać czas na zewnątrz, podziwiać przyrodę i słuchać śpiewu ptaków. Czuję się jak nowo narodzona.

Po zimie

Poradnik przeczytałam z wielką przyjemnością. Dowiecie się z niego, jak poczuć się lepiej i wykorzystać tę porę roku jak najlepiej. Autorka w ciekawy sposób podsyła nam szereg pomysłów, co robić, jak dotknie nas wiosenne przesilenie. Gdy tylko dopada nas gorszy nastrój lub gdy czujemy się przemęczeni, jak najszybciej należy wyjść na świeże powietrze. Ruch jest niezbędny dla naszego zdrowia i prawidłowego rozwoju organizmu. Podstawą dobrego samopoczucia jest regularność posiłków oraz ćwiczeń.

Dobre samopoczucie zależy od nas

Poradnik jest podzielony na kilka części, które dotyczą zdrowego trybu życia. Pierwszy jest o ruchu. Autorka zachęca do zmiany trybu na aktywny. „Kiedy mięśnie pracują, organizm zaczyna wytwarzać większą ilość endorfin”. Kolejny rozdział dotyczy odżywiania. „Zbilansowana dieta nie wymaga dodatkowej suplementacji witaminowo-mineralnej”. Dieta musi zawierać dużo owoców i warzyw niemodyfikowanych genetycznie. Trzeci jest o śnie i dowiemy się z niego, że jest to ważny element zdrowego trybu życia. Najciekawszym fragmentem książki jest wiosenny kalendarz, w którym jest przedstawiony plan działania z rozpisem na miesiące, żeby poczuć się lepiej. Dowiemy się także, jakie są dostępne warzywa i owoce w danym miesiącu. Ostatnim rozdziałem są przepisy, które zajmują pół książki, np. na domowy chleb, krem z brokułów, wiosenną sałatkę szpinakowąa czy zupę z kalarepy.

Książkę polecam przeczytać wszystkim osobom, które są zafascynowane zdrowym trybem życia. Napisana jest przystępnym językiem, z czarno białymi ilustracjami. Co najważniejsze porady mobilizują i zachęcają do zmian w życiu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *