Zalety noszenia czapki zimą

Wielu osobom chodzenie w czapkach wydaje się głupie i mówią, że wyglądają w niej, jak dziecko. W szkole było to uważane za obciach i pewnie większość z nas ściągała czapkę z głowy za najbliższym zakrętem, gdy nie mogli zobaczyć już nas rodzice. Miałam z tym taki sam problem, ale teraz uważam, że chodzenie bez czapki jest nieodpowiedzialne.

Zalety noszenia

Przez głowę ucieka większość ciepła z organizmu, około 70% i przez to wychłodzenie organizmu można zachorować np. na zatoki. Nawet najlepsza kurtka nie daje tyle, co ciepła czapa. Różnica w odczuwaniu temperatury jest ogromna, gdy mamy na głowie czapkę.

Pamiętać musimy, że uszy nie przepadają za zimnem i wiatrem, a czapka doskonale chroni przed tymi warunkami atmosferycznymi. Gdy jest wietrzna pogoda, to można złapać zapalenie ucha, a jest to niestety bolesna dolegliwość, której warto uniknąć.

Kondycja włosów także słabnie z powodu niskiej temperatury, ponieważ stają się łamliwe, kruche i matowe. Nawet zaczynają nadmiernie wypadać.

Jaką wybrać czapkę?

Nakrycie głowy powinno zakrywać uszy i nie może być za luźne ani za ciasne. Zwrócić musimy także uwagę na skład materiału, najlepiej, żeby był naturalny. Zazwyczaj wszędzie w sieciówkach są wykonane z akrylu, ale elektryzują one włosy i wcale nie są ciepłe. Najlepiej przed zimą chroni wełniana czapka.

W sklepach jest duży wybór czapek – z pomponami, bez pomponów, czy z ozdobami w różnych kolorach. Za jej pomocą można dopełnić stylizację, ożywić ją i wyglądać po prostu modnie. W sklepach mamy tak wielki wybór, że bez problemu wybierzemy coś, w czym będzie nam do twarzy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *