Co podarować na ślub zamiast kwiatów?

Aktualnie bardzo dużo par nie chce w dniu swojego ślubu otrzymywać kwiatów od gości. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ gdy zapraszamy dużo gości, to po co nam aż tyle bukietów? Prędzej, czy później one zwiędną.

Dobrze, że ten trend się zmienia. Niektórzy na zaproszeniu wklejają przekreślone kwiatki i obrazek, co by chcieli otrzymać. Gorzej z osobami, które zostawią tylko obrazek z przekreślonymi kwiatkami. Musimy wtedy się zastanowić, co im kupić. Poniżej przedstawię swoje propozycje.

W obecnych czasach wręcza się gościom kopertę z pieniędzmi, ale dodatkowo warto dołączyć coś od siebie na pamiątkę w tym wyjątkowym dniu. Bukiet kwiatów kosztuje około 50 – 100 zł w zależności od użytych kwiatów, więc taką kwotę możemy przeznaczyć na dodatkowy podarunek.

Co podarować?

Jednym z najpopularniejszych podarunków ostatnich lat jest wino. Można go kupić w każdym sklepie, dopasować pod siebie pod względem finansowym. Dokupić warto jakieś ładne opakowanie na butelkę. Alkohol się nigdy nie przeterminuje, a w ciągu roku jest tyle okazji, że zawsze się przyda.

Doskonałym upominkiem są także wszelkie książki i poradniki, np. książki o miłości, poradniki na temat małżeństwa, czy klasykę literatury. Ułożyć można na pierwszej stronie dedykację. Będzie to na pewno wspaniała pamiątka na całe życie. Zawsze można po nie sięgnąć i przypomnieć sobie skąd i od kogo jest ta książka.

Świetnie sprawdzą się także pyszne czekoladki, bukiety ze słodyczy, kosze podarunkowe. Umilą one dni po weselu. Słodycze mają długi termin ważności, więc nie ma ryzyka, że szybko się przeterminują.

Zamiast kupować zwykły bukiet można skusić się na kwiat doniczkowy. Wytrzyma on wiele lat i będzie i będzie wspomnieniem tego cudownego dnia. Można kupić naprawdę piękny gatunek, który ozdobi każde wnętrze. Dodatkowo można dołączyć do prezentu oryginalną doniczkę albo książkę na temat pielęgnacji kwiatów.

Niektóre osoby proszą także o kupony lotto, ale niestety bardzo trudno jest trafić na wygraną. Jednak zawsze komuś może się poszczęścić. Kupony można ułożyć tak, by przypominały np. bukiet. Moi znajomi dostali 300 kuponów a wygrali około 80 zł, dlatego ja wolę dostać coś innego materialnego.

Prezenty można także oddać na szczytny cel, np. karmę dla zwierząt na schronisko albo zabawki do Domu Dziecka lub artykuły szkolne. Oprócz dobrego spełnionego uczynku, który zostanie spełniony będziemy mieli dodatkowo satysfakcję z uśmiechów lub merdających ogonków.

Doskonałym pomysłem jest także podarowanie eleganckiego albumu ślubnego z piękną, twardą oprawą. Ceremonia zaślubin jest najważniejsza w życiu każdej pary i z pewnością każda upamiętni ten dzień na zdjęciach.

Bilet lub kupon – nowożeńcom można podarować wejściówkę na jakieś wydarzenie kulturalne np. do kina, czy teatru. Para będzie mogła wypocząć.

Zestaw herbat lub kaw – każda Para Młoda ucieszy się z kawy i herbaty z najbardziej egzotycznych miejsc na świecie. Dzięki niemu młodzi będą mogli poznawać nowe smaki, a także zainteresować się ich miejscem pochodzenia. Poza tym taki napój będzie im umilał każdy dzień.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *