Czy warto podróżować z dzieckiem?

Wakacje się kończą, dla niektórych dzieci zaczyna się nowy rok szkolny. Poza tym kończy się lato, piękna pogoda, dni będą teraz coraz bardziej ponure i deszczowe. Z tego względu wiele rodziców rezygnuje z wszelkich podróży, ale nie ma takiego powodu. Podróżować można zawsze i wszędzie.

Nie musimy wyjeżdżać na drugi koniec świata, by zobaczyć coś pięknego. W Polsce jest mnóstwo cudownych zakątków. Każda podróż czegoś nas uczy – wszystkich. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, widoki, wspomnienia. Mamy bogatą kolekcję zdjęć.

Podróże edukują

Poniżej przedstawię zalety podróżowania z dzieckiem.

1. Dzieci odkryją w sobie podróżnika

U dzieci zostanie zaszczepiona misja odkrywania świata, poznawania nowych miejsc, przeżywania przygód. Można zachęcić je do kolekcjonowania biletów i ulotek z miejsc, które zostały odwiedzone. Ponadto możemy także stworzyć mu notes, w którym będzie miał przybijane pieczątki.

2. Wspólne spędzanie czasu

Podczas wycieczek jesteśmy razem nawet przez całą dobę, zwłaszcza jak nocujemy gdzieś w hotelu. Nie musimy wtedy chodzić do pracy, przedszkola, czy sprzątać w domu. Wspólnie możemy podróżować, zwiedzać nowe miejsca, zdobywać szczyty, a co najważniejsze rozmawiać, śmiać się i wygłupiać.

3. Podróże uczą

Dzieci podróżując z rodzicami nauczą się o wiele więcej niż w szkole. Będziemy mogli wytłumaczyć im, jak korzystać z map, czy przewodnika. Poznają najważniejsze zabytki kraju. W księgarniach jest też dostępnych mnóstwo książek dla dzieci, np. obrazkowych atlasów. Poza tym zwiedzając zabytki można wytłumaczyć dziecku coś z historii. Na pewno taka wiedza przyda się mu w późniejszym życiu.

4. Wspólne wspomnienia

Wspomnienia wiecznie pozostaną żywe i na pewno zostaną u dziecka w pamięci. Warto je budować u dziecka, bo dzięki temu będzie miało wspaniałe dzieciństwo. Później z uśmiechem na twarzy przy rodzinnym stole będziemy mogli wspominać te wydarzenia oglądając zdjęcia, a także opowiadając śmieszne historie. Będzie to milion razy lepszym doświadczeniem niż wspólne oglądanie meczów, czy siedzenie przed telewizorem.

5. Szybkie dostosowywanie się do zmian

Małe dzieci mają problemy z dostosowywaniem się do zmian, np. nie chcą zasypiać poza domem. Dzięki częstym podróżom nauczą się tego. Polubią campingi, hotele, pensjonaty. Łatwiej będą się przyzwyczajać się do zmian i warunków. Zasną w samolocie, na statku, pociągu, czy w innych miejscach.

6. Podróże pozwalają cieszyć się chwilą

Podróże pozwalają nam wszystkim odpocząć. Dzieciom od przedszkola, czy szkoły, a rodzicom od pracy. Podczas wyjazdów można pływać w moczu, podziwiać widoki, chodzić po lesie, próbować pyszne jedzenie, zwiedzać zabytki. A co najważniejsze oderwać się od codzienności.

7. Nowe znajomości

Dzieci dzięki podróżowaniu staną się odważne, nie będą bały się poznawać innych ludzi. Poznają mnóstwo dzieci.

Jak widzimy powyżej, dziecku spodoba się każda podróż. Nie musimy od razu rezerwować wczasów marzeń w biurze podróży. Warto poznać swoją najbliższą okolicę, ponieważ Polska jest także cudownym krajem. Przy okazji możemy zabrać ze sobą czworonoga, a nie zostawiać go w hotelu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *