Dlaczego warto mieć psa?

Na całym świecie popularnością cieszy się przysłowie mówiące o tym, że „pies jest najlepszym przyjacielem człowieka”. Każdy, kto posiada czworonoga na pewno nie chciałby nigdy zrezygnować z jego posiadania. Dlaczego tak się dzieje? Co cudownego mają w sobie te wspaniałe istoty?

10 powodów mówiących o tym, że psy są wspaniałe

1. Zaczniesz się bardziej ruszać

Pies potrzebuje ogromnej dawki ruchu i dzięki temu będziemy się więcej ruszać po pracy. Nie odmówisz mu godzinnego spacerku, jak będzie Cię prosił pod drzwiami. Pies musi się wyszaleć, wybiegać, można też pójść z nim na wybieg i poznać nowych ludzi. Na spacer z czworonogiem trzeba wyjść w każdą pogodę. Dzięki temu jesteśmy bardziej sprawni fizycznie i mamy lepsze samopoczucie.

2. Głaskanie psa działa uspokajająco

Badania naukowców dowiodły, że głaskanie psiej sierści działa na człowieka bardzo uspokajająco, a także obniża ciśnienie krwi.

3. Pies zawsze jest wierny

Pies nigdy nie odwróci się od Ciebie ogonem, zawsze będzie Tobie wierny, nigdy się nie obrazi. Będzie cieszył się na widok właścicieli całym swoim psim sercem. Mówi się, że pies kocha bardziej swojego właściciela niż siebie samego.

4. Twoje dziecko będzie szczęśliwe

Psy kochają bardzo dzieci, dlatego poleca się je rodzinom. Podnoszą poczucie własnej wartości u dzieci i pomagają im w rozwoju umiejętności społecznych. Szybko ćwiczą także koordynację ruchową. Mają także lepszą odporność i są mniej narażone na infekcje. Obecność psów może ochronić dzieci przed astmą i alergiami.

5. Nawiążesz nowe znajomości

Codzienna aktywność z psem da Ci możliwość poznania nowych osób, wymiany doświadczeń. Będzie można się z niektórymi osobami zaprzyjaźnić.

6. Pies ochroni Cię przed niebezpieczeństwem

Psy wyczuwają zagrożenie, a w obronie swojego pana potrafią zaatakować oprawcę. Mają także doskonały węch, wyczuwają gaz, czy pożar.

7. Pies pomaga walczyć ze stresem

Psy pomagają walczyć ze stresem. Gdy jesteśmy smutni, zestresowani, to nasz przyjaciel nas pocieszy.

8. Darmowe ogrzewanie

Psy mają wysoką temperaturę ciała – 38 i 39 stopni Celsjusza. Jak będziemy z nimi spać w łóżku, to doskonale ogrzeją nas. Pomogą też wyleczyć chorobę. W niektórych klinikach amerykańskich psy pomagają ludziom zwalczać ból. Właściciele psów są także mniej podatni na zawały, ponieważ mają niższe ciśnienie krwi i niższy poziom cholesterolu.

9. Nauka odpowiedzialności

Posiadanie psa wymaga o właścicieli ogromnej odpowiedzialności. Trzeba pamiętać o jego karmieniu, wychodzeniu z nim na zewnątrz, wizytach u lekarza weterynarza. Dzięki temu uczymy się lepszej organizacji czasu i planowania.

10. Zachęca do sprzątania

Psy bardzo motywują do sprzątania, zwłaszcza niewychowane szczeniaki. Trzeba pamiętać o odkładaniu rzeczy na swoje miejsce. Wszytko co leży na podłodze może zjeść pies, nawet nowe buty, czy książkę z biblioteki.

Znacie jeszcze jakieś powody?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *