Czy warto zakupić smartwach’a?

Od kilku lat wielką popularnością cieszą się smartwache. Wiele osób je kupuje, a dzieci chodzące do szkoły marzą o takim na ręce. Śmieszne jest to, że niektórzy ludzie którzy nie interesują się najnowszą technologią nadal nie wiedzą co to jest.

W dzisiejszym wpisie postaram się Wam przybliżyć tematykę smartwachy i na podstawie moich doświadczeń napisać Wam, czy opłaca się zakupić ten sprzęt, czy nie.

Co to jest smartwatch?

Smartwath to inteligenty zegarek, który ma mnóstwo ciekawych funkcji. Najbardziej będą z nich zadowolone osoby uprawiające aktywny tryb życia. Do najpopularniejszych należy:
– monitoring aktywności – mają one wbudowany GPS, dzięki któremu możemy śledzić trasę biegu, swoją prędkość, zachowanie serca, ilość spalonych kalorii.


– aplikacje – smartwacha można połączyć ze smartfonem. Dzięki temu będą szybciej zliczane nasze osiągnięcia sportowe.
– SOS – większość zegarków pozwala wysłać komunikat SOS np. w przypadku zaginięcia
– połączenie z telefonem – co ciekawe z poziomu zegarka można odbierać rozmowy telefoniczne, czy wiadomości sms, sterować odtwarzaczem muzycznym, przeglądać powiadomienia z Facebooka itd.
W niektórych zegarkach możemy nawet włączyć filmy na YouTube. Poza tym mają wbudowany stoper, alarm, krokomierz, sensor tętna.

Co kupić?

W sklepach jest bardzo dużo modeli i trudno się zdecydować na konkretny model. Nie możemy kierować się ceną i wybrać najtańszego produktu, ponieważ chiński zegarek rozleci się nam po miesiącu. Szczególnie polecane są zegarki z takich firm, jak: Apple, Xiaomi, Samsung, Huawei, Sony, Fossil, Garmin.

Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami. Pod uwagę musimy wziąć także funkcje, baterię, wodoodporność. Urządzenia z wyższej półki cenowej są wykonane ze wzmacnianych materiałów i są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Oczywiście cena zegarka zależy od marki i funkcji danego modelu. Im bardziej rozbudowane urządzenie tym droższe. Najtańsze smartwache kosztują 200 zł, a droższe zaczynają się od 800 do kilku tysięcy.


Uważam, że warto zakupić taki zegarek bo to ciekawa nowość technologiczna, zwłaszcza dla osób które aktywnie spędzają czas, a także mają „żyją” w internecie. Dzięki temu nie trzeba ciągle sięgać po telefon do kieszeni, tylko powiadomienie otrzymamy na zegarku. U mnie przydaje się on zazwyczaj w samochodzie, gdy chcę zmienić muzykę albo odebrać telefon. W pracy, czy na jakieś konferencji, szkoleniu mogę zerknąć szybko na zegarek i zobaczyć, kto do mnie dzwoni albo kto co napisał. Minusem jest jednak to, że taki zegarek trzeba ładować codziennie, ale nie jest to dla mnie żaden problem, ponieważ uwielbiam korzystać z tego zegarka codziennie.

Myślę także, że zakup takiego inteligentnego zegarka jest także świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby która nie wyobraża sobie dnia bez treningu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *