Jak korzystać z Instagrama?

W ostatnim czasie Instagram cieszy się wielką popularnością. Jest to serwis społecznościowy, na którym umieszczamy zdjęcia lub krótkie filmiki. Profil może być oczywiście publiczny lub prywatny. Prowadzą go osoby prywatne, aktorzy, modelki, artyści, a także prowadzący blogi, czy firmy. Dzięki dobrym zdjęciom mają darmową reklamę.

instagram-icon-2016z

Jak korzystać?

Z Instagrama korzysta się bardzo łatwo. Jak mamy już otworzony profil, to możemy zacząć zamieszczać zdjęcia. Przed publikacją możemy zmienić kolorystykę zdjęcia przy pomocy jednego z kilkunastu filtrów oraz dodać kilka zdań opisu, a także hashtagi, które ułatwią odnalezienie fotografii innym użytkownikom, a także je grupują. Przykładowo pod #pies znajdziesz wszystkie zdjęcia oznaczone tą nazwą. Możemy zamieścić ich aż 30 i dzięki temu uda się nam zwiększyć zasięg postów. Treści warto publikować regularnie, niech Twój Instagram „żyje”. Instagram wprowadził niedawno nową funkcję – Instagram Stories, dzięki której można oglądać zdjęcia znajomych i filmy. Znikają one po 24 godzinach. Nie można umieszczać w niej komentarzy i lajków.

Jak dodawać zdjęcia?

Na początku zastanów się, co chcesz pokazać ludziom i co Cię inspiruje. Jest to pierwszy krok do stworzenia własnego stylu. Jeśli już wiesz, co będziesz publikować, to przygotuj sobie listę hashtagów. Te najpopularniejsze nie zapewnią wielu lajków, ponieważ zdjęcie przepadnie po kilku sekundach.

93831-instagram2-presets-for-lightroom-samples-tree-original-1358439909

Na Instagramie dobrze wygląda zdjęcie w kwadracie, rekomendowany rozmiar to 1080 x 1080px, można także zamieścić zdjęcie prostokątne. Do edytowania dostępnych jest bardzo wiele aplikacji. Obróbka jeszcze nigdy nie była taka prosta, bo jednym kliknięciem możemy dodawać filtry, zmieniać balans bieli, czy kontrast. Szczególnie polecam aplikację Instagram, Prisma, Google Snapseed.

Zdjęcia zamieszczamy za pośrednictwem telefonu, ale za pomocą specjalnego programu na Windows 8 możemy to zrobić z pozycji komputera. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku program InstaPic.

Do dzieła!

Na Instagramie warto zamieszczać dobrej jakości zdjęcia, bo dzięki nim możesz zyskać nowego fana. Warto stworzyć ciekawy i jednocześnie spójny profil. Na początku będzie to trudne, ale można podpatrzyć u innych, jakie robią zdjęcia, ujęcia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *