Jak obniżyć ślubne wydatki?

W obecnym czasie wzięcie ślubu jest wielkim wydatkiem, ponieważ ceny w restauracjach od talerzyka sięgają nawet trzystu złotych za talerzyk. Dlatego wiele par młodych przekłada decyzję o ślubie na późniejsze lata. Niektórzy wyjeżdżają do pracy za granicę albo zaciągają kredyt. Co możemy z tym zrobić? Czy ślub musi być taki drogi?

Mam zamiar przedstawić Wam listę pomysłów, które pozwolą obniżyć koszty. Ja się do tej listy zastosowałam i udało mi się zorganizować ceremonię zawarcia związku oraz wesele do białego rana za 12 tysięcy dla 40 osób.

Złota lista obniżenia wydatków

1. Listę gości możemy zmniejszyć do minimum. Dobrym pomysłem jest zaproszenie rodziców i ich rodzeństwa, rodzeństwa swojego, dziadków oraz chrzestnych. W zależności od ilości członków rodziny liczba zaproszonych gości będzie wynosić 30-40 gości.
2. Zrezygnowanie z usług makijażystki, manicurzystki i fryzjerki. Samodzielnie można wykonać te czynności.

3. Bukiet i wianek można zrobić samodzielnie. Kwiaty można kupić tanio na giełdzie.
4. Sukienkę ślubną można kupić używaną. Na portalu Olx i Allegro znajdziemy mnóstwo ogłoszeń. Według mnie nie ma sensu wydawać 5 tysięcy na suknię na kilka godzin.
5. Garnitur i koszulę można kupić na promocji. Czasami firmy takie jak Bytom udostępniają kody rabatowe 50%. Garnitur będzie można wykorzystać jeszcze na wiele okazji.
6. Znaleźć restaurację z tanim menu. Wesele można zorganizować w tygodniu, ponieważ często udzielane są np. rabaty w wysokości 20%.

7. Zamiast korzystać z usług dj’a można samodzielnie stworzyć playlistę i ją puścić na weselu.
8. Fotografa można wynająć na kilka godzin, który zrobi zdjęcia podczas ceremonii, a następnie gościom. Z kamerzysty można zrezygnować
9. Zrezygnować można ze strojenia sali i wynajęcia dekoratorki. Lokale zazwyczaj zapewniają minimalistyczny wystrój sali.
10. Najtańszy jest ślub cywilny, bo opłata urzędowa kosztuje 84 zł. Niestety jeśli chcemy ślub kościelny, to w niektórych Kościołach musimy zapłacić sporo pieniędzy księdzu za jego udzielenie.

11. Zrezygnować z wypożyczenia samochodu. Do ślubu można pojechać przecież swoim samochodem i samodzielnie go ustroić w balony, czy kokardki.
12. Lokal warto wybrać taki, w którym nie płaci się za wniesienie swojego alkoholu.
13. Napoje alkoholowe można kupować z wyprzedzeniem na promocjach w sklepach.

Życzę Wam powodzenia na nowej drodze życia. Jak macie jeszcze jakieś pomysły, to piszcie w komentarzach, chętnie dopiszę je do listy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *