Tanie podróżowanie – Couchsurfing i Airbnb

Wakacje to okres, w którym zazwyczaj każdy z nas gdzieś wyjeżdża. Tracimy wtedy dużo pieniędzy, bo prawdopodobnie wczasy kupujemy z biura podróży. Koszty możemy zminimalizować, jeśli wycieczkę zaplanujemy samodzielnie.

3043468-poster-p-1-how-to-make-six-figures-from-your-airbnb-rental

Podzielę się z Wami moim doświadczeniem podróżniczym, ponieważ zwiedziłam już wiele miejsc – Paryż, Budapeszt, Majorkę, Londyn, Indonezję, Maltę, Sycylię, Londyn i wiele innych. Staram się zawsze obniżyć koszty. Nie kupuję wczasów z biura podróży, tylko organizuję je samodzielne. Bilety lotnicze lub autokarowe kupuję w internecie. Szukam także tanich lub darmowych miejsc noclegowych.

Nie wiem, czy wiecie, ale w internecie są dostępne dwa portale, za pomocą których można zarezerwować nocleg– Couchsurfing i Airbnb. Opiszę Wam pokrótce zasady z ich działania. Z dwóch korzystaniem zamiennie, w zależności od sytuacji i miejsca. Jeszcze nigdy się na żadnym nie zawiodłam.

Couchsurfing

Couchsurfing jest to platforma społecznościowa, która skupia miłośników podróży. Dzięki niej ludzie mogą się spotykać na całym świecie w różnych miejscach, wspólnie zwiedzać lub spać u kogoś. Obecnie zrzesza ona ponad 7 milionów użytkowników. Korzystanie z tego serwisu ma mnóstwo zalet. Nikt Ci nie opowie o danym państwie niż jego mieszkańcy. Poćwiczysz język. Poznasz inne spojrzenie na świat, porozmawiasz z kimś, a nawet się zaprzyjaźnisz. Pamiętaj o tym, że jak korzystasz z CS, to także oferuj nocleg. Dlaczego masz korzystać z usług innych osób, jak Ty nikogo nie chcesz przenocować za damo?

couchsurfing

Jak zacząć?

Na początku należy wypełnić profil, a także ciekawie opisać siebie. Ważne jest to, żeby Twój przyszły host Cię poznał i od razu polubił. Obowiązkowo należy dodać zdjęcie. Wiadomo, że najlepsze wrażenie robi uśmiechnięta twarz.

Jak znaleźć nocleg?

Nocleg możemy znaleźć u hosta za pomocą intuicyjnej wyszukiwarki. Wystarczy wpisać miejsce, do którego chcemy się wybrać. Możemy wybrać nawet znajomość języka obcego. Następnie wyświetlają się nam osoby, które mieszkają w tym mieście i chętnie kogoś przenocują. Przy wyborze danej osoby warto zwracać uwagę na referencje, weryfikacje, połączenie konta z Facebookiem.

Co napisać?

Noclegu szukać najlepiej dwa tygodnie przed wyjazdem. Nie wysyłaj masowo 30 takich samych próśb, bo osoba, która to przeczyta, skapnie się, że jest to masówka. Najlepiej zapoznaj się z profilami hostów, wybierz dziesięciu, z którymi coś Cię łączy. Wyślij do niego rozbudowaną, spersonalizowaną prośbę, w której napiszesz coś od siebie. Zapytaj się też, jaki prezent chciałby dostać Twój host z Polski.

couchsurfing-inspirational-travel-1

Savoir—vivre

Jeśli korzystasz z CS, to pamiętaj o tym, żeby domu gospodarza nie traktować jako hotelu. Nie przyjeżdżasz tutaj, żeby tylko się przespać. Dlatego każdy powinien zarezerwować czas na rozmowę, opowiedzieć o swoim kraju. Głównym celem tego serwisu jest wymiana kulturowa.

Airbnb

Airbnb to jeden z najpopularniejszych serwisów na świecie, za pomocą którego możemy kupić płatny nocleg. Skupia on wokół siebie osoby oferujące nocleg, a także użytkowników korzystających z ich usług.

Airbnb-Etiquette-TIPS0316

Zaletą jest to, że wybór miejsc noclegowych jest ogromny, w atrakcyjnych cenach, o wiele niższych niż byśmy zapłacili za nocleg w hotelu, w danym mieście. Wolny pokój w Londynie Amsterdamie, czy Nowym Jorku znajdziemy nawet dzień przed wylotem.

Portal jest łatwy w obsłudze. Wystarczy założyć konto, dodać zdjęcie, krótki opis i gotowe. Możemy potem przejść do rezerwacji. Przed wyborem warto zapoznać się z opiniami. Od razu musimy za nocleg zapłacić, ale nie musimy się martwić, bo pieniądze najpierw wpływają na konto portalu. Przelewane są one dopiero do osoby wynajmującej, gdy umowa najmu się kończy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *