Jak pielęgnować zimą nasze ciało?

Zima jest ogromnym wyzwaniem dla skóry, bo z jednej strony dopada nas zimny wiatr, śnieg, mróz, a z drugiej ogrzewane powietrze w pomieszczeniach, czy sklepach. Dlatego nasza skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by zapobiec starzeniu.

Nawilżaj organizm

Nasza skóra zimą jest narażona na przesuszenie, czy pękanie. Sprzyjają temu gwałtowne zmiany temperatur przy wchodzeniu z zimna do ciepłego pomieszczenia. Pijemy także mniej płynów, bo odczuwamy mniejsze pragnienie niż latem, dlatego musimy organizm nawilżać także od wewnątrz. Nawilżona skóra powinna być gładka i elastyczna, wtedy opóźnimy pojawianie się zmarszczek. W ciągu doby powinnyśmy wypijać minimum 2 litry, może być to herbata, czy zioła.

Zdrowa dieta

Do diety powinnyśmy wprowadzić owoce i warzywa, ponieważ w tym okresie organizm jest narażony na rozmaite infekcje. Zielone warzywa pozwalają oczyścić organizm z toksyn, dlatego warto przygotowywać z nich surówki i sałatki. Regularnie należy sięgać także po sfermentowane warzywa, takie jak: ogórki, czy kapustę. Nie bez powodu witamina A nazywana jest witaminą młodości i chroni komórki naszego organizmu przed starzeniem się, a kwasy tłuszczowe biorą skuteczny udział w odbudowie komórek i zapobiegają starzeniu.

Pielęgnacja twarzy

Gdy chcemy zachować piękny wygląd twarzy, jak i całego ciała powinnyśmy szczególnie ją pielęgnować, zwłaszcza w zimie. Rano należy twarz umyć delikatnym żelem oczyszczającym, ponieważ twarz podczas spania się bardzo poci.

Gdy mamy zamiar wyjść gdzieś na zewnątrz powinniśmy na twarz nałożyć krem zimowy, który uchroni cerę przed silnym wiatrem, mrozem.

Wieczorem skóra na twarzy potrzebuje oczyszczenia, a także nawilżenia. Koniecznie należy zmyć przed snem makijaż. Przemyć twarz tonikiem i nałożyć na nią odżywczy krem na noc.

Pielęgnacja ciała

Zimą nasze całe ciało wymaga szczególnej pielęgnacji, bo jest zaniedbana przez to, że nosimy ciągle długie spodnie, czy swetry. Po wzięciu prysznicu warto nałożyć na ciało balsam nawilżający. Stosować można także olej kokosowy, czy zwykłą oliwę z oliwek dla dzieci. W pielęgnacji będą pomocne także regularne peelingi, przy okazji poprawią krążenie i oczyszczą skórę z martwego naskórka.

Naturalne kosmetyki

Warto stosować naturalne kosmetyki, ponieważ zregenerują one wszelkie podrażnienia. Każdy może je przygotować samodzielnie w domu i będą o wiele lepsze niż te kupione w sklepach. Jeśli już musimy kupić gotowy produkt, to powinnyśmy zwracać uwagę na skład.

Jakie są Wasze sposoby na pielęgnację skóry?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *