Jak zacząć ćwiczyć?

Czy wciąż brakuje Ci motywacji do ćwiczeń? Nie wiesz, jak rozpocząć regularne ćwiczenia, a masz dość swojej nadwagi, czy cellulitu? Najpierw musisz pokonać własne lenistwo. Postaram się Wam przekazać moją strategię, która sprawdziła się rok temu.

Ruch to zdrowie

Obecnie ćwiczę bez żadnego przymusu. Wstaję rano i zaczynam ćwiczyć. Warto wyrobić sobie taki nawyk i nie odkładać ćwiczeń na później.

Pamiętam, że kilka lat temu nie chciało mi się ćwiczyć, nie miałam siły, energii, a ćwiczenia wydawały mi się bardzo męczące. Denerwował mnie także czas stracony na dojazdy na siłownie. Traciłam także motywację do ćwiczeń w domu. Wszystkie zadania wydawały mi się ważniejsze niż czas poświęcony na ćwiczenia. Więcej przyjemności odczuwałam przy oglądaniu seriali.

Na początku zainteresowałam się tematem zdrowego odżywiania. Zrezygnowałam z jedzenia fast-foodów i słodyczy.

Każdego dnia znajdowałam czas na ćwiczenia. Lepsze jest 10 minut ruchu niż 0. W ciągu całej doby każdy z nas znajdzie chociażby 10 minut na ćwiczenia.

Znajdź swój sport

Rodzajów sportów jest mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie. Można zapisać się do klubu fitness, na kurs tańca, ćwiczyć z trenerem na siłowni, czy samodzielnie w domu z kanałem na YT. Czasami filmiki dostępne w gazetach typu Shape, czy BeActive. Chodzić można także na basen, ściankę wspinaczkową, czy po prostu biegać. Ostatnio wiele ludzi zachwyca się jogą. Przetestuj różne nowe aktywności i znajdź taką, w której się zakochasz!

Ćwiczenia

Wstaję rano, wypijam szklankę wody, korzystam z porannej toalety i zaczynam ćwiczyć. Piżamę zmieniam na strój do ćwiczeń. Z szafy wyjmuję matę do jogi i zaczynam ćwiczyć.
Codzienne ćwiczenia stały się już dla mnie poranną rutyną, tak jak mycie zębów. Czas przygotowania do aktywności zajmuje mi maksymalnie minutę.

Do działania motywuje mnie to, że mam ładniejszą i szczuplejszą sylwetkę. Czuję się lepiej, stan zdrowia jest lepszy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *