Jak zadbać o skórę i włosy po lecie?

Lato się już skończyło, więc pora zregenerować swoją skórę, jak i włosy. Pytania te pojawiają się za każdym razem z nadejściem końca wakacji, gdy skóra nie świeci blaskiem, tylko jest zniszczona i szarawa.

Jakie przeprowadzić zabiegi?

Po lecie skóra na twarzy może nie być w dobrej kondycji z powodu opalenizny, ponieważ pod wpływem promieni słonecznych skóra traci wilgoć. Pierwszym zabiegiem, który powinnyśmy zrobić to peeling. Skóra dzięki złuszczeniu naskórka nabierze równomiernego kolorytu i blasku. Kremy zostaną także lepiej wchłonięte. Peeling można kupić gotowy w sklepie albo przygotować samodzielnie np. z fusów po kawie, cukru, czy sody oczyszczonej.

Największym problemem skóry po lecie jest jej suchość i szorstkość. Wybrane przez nas kremy powinny być nawilżające, a także natłuszczające, z dodatkiem witaminy A i C. Dobrze nawodniona skóra jest gładka, przyjemna w dotyku i jędrna. Warto wybrać takie kosmetyki, które zawierają kwas hialuronowy, glikol propylenowy, glicerynę, d-pantenol. Raz na jakiś czas warto na cerę nałożyć maseczkę nawilżającą.

Pamiętajmy także o wewnętrznym nawodnieniu organizmu, czyli piciu wody, minimum 2 litry płynów na dzień.

U większości z nas włosy po lecie są przesuszone, dlatego warto zaopatrzyć się w dobrą maskę, nawilżającą odżywkę oraz różne oleje. Intensywna regeneracja pomoże przywrócić właściwy im wygląd. Najważniejsza jest systematyczność. Przynajmniej raz w tygodniu należy nakładać intensywną maskę z substancjami odżywczymi. Można owinąć wtedy głowę folią i ręcznikiem, dzięki temu składniki wnikną głębiej. Oczywiście nie musimy wszystkiego wykonywać samodzielnie w domu. Możemy wybrać się także do gabinetu medycyny estetycznej, które oferują mnóstwo zabiegów regeneracyjnych. Są one silniejsze i świetne likwidują przebarwienia. Mezoterapia to jeden z najlepszych sposobów na pobudzenie i rewitalizację skóry. Mikrodermabrazja to zabieg złuszczający. Kawitacja ultradźwiękowa służy głównie do zabiegów oczyszczania cery przez peeling ultradźwiękowy.

Jak widzimy powyżej, jesień to dobry czas żeby zadbać o skórę po lecie, ponieważ na zewnątrz nie ma już takiego mocnego słońca. Nie odżywimy jej od razu, potrzebujemy czasu. Dopiero zastosowanie odpowiedniej diety, suplementacji, pielęgnacji sprawi, że jakość skóry się poprawi. Nie poddawajmy się.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *