Jak zatrzymać młodość skóry?

Niestety nic nie trwa wiecznie, nawet młodość i prędzej, czy później pojawiają się na twarzy pierwsze zmarszczki. Na pewno dla wielu z nas będzie to szok podczas przeglądania się w lustrze. Bruzdy na twarzy nie pojawiają się z dnia na dzień. Są naturalnym skutkiem upływu czasu, a przyśpieszają je nieprawidłowy tryb życia, czy złe nawyki. Pojawiają się na twarzy, szyi, a nawet rękach.

Jak zatrzymać proces starzenia się?

Zmarszczki są to na początku drobne rysy, które w miarę upływu czasu przekształcają się w bardziej zaznaczone i utrwalone pofałdowania skóry. Najwcześniej, pomiędzy 20 a 25 rokiem życia pojawiają się pod oczami, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna, ma zalewie 0,5 mm. Wyjściem z tej sytuacji jest stosowanie kremów ze świetlikiem.

Już w wieku 20+ powinnyśmy sięgać po kremy, ponieważ ze starzeniem skóry jest tak, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Odpowiednie będą kremy z antyoksydantami (np. z witaminą C) oraz z kwasem hialuronowym. W wieku 30+ zdecydowanie wskazany jest także retinol (na noc) oraz preparaty i zabiegi na bazie glikolu.

W drogeriach jest dostępnych bardzo dużo kremów, jednak nie warto kupować pierwszego lepszego, tylko musi być on dopasowany do naszego wieku, a także typu cery. Ważne jest oczywiście jego działanie. Najlepiej byłoby, żeby korygował pierwsze zmarszczki na twarzy, chronił przed przedwczesnym starzeniem, nawilżał, rozjaśniał cienie i uelastyczniał skórę wokół oczu, a także wygładzał mimiczne zmarszczki. Wymagany cudu? Może, ale dobry krem poradzi sobie z pierwszymi odznakami starzenia i przywróci skórze blask. Krem nie zatrzyma procesu starzenia, ponieważ nie jest w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry. Z wiekiem włókna kolagenowe tracą swoją jędrność, ubywa im kwasu hialuronowego. Nawet najlepszy preparat temu nie zapobiegnie.

Zatrzymać czas

Dodatkowo warto stosować serum z witaminą C, która jest silnym antyutleniaczem, zapobiega starzeniu się komórek oraz wzmacnia naczynia krwionośne.

Jak każdy z nas wie, Azjatki późno się starzeją. Mówią, że zawdzięczają to regularnym masażom twarzy. Wykonywać go warto codziennie, przy nakładaniu kremu na noc przez około trzy minuty. Nie można wykonywać go na sucho, ponieważ niepotrzebnie będziemy naciągać wtedy skórę. Najlepiej sprawdzi się krem lub olej.

Na proces starzenia się komórek skóry i powstawania zmarszczek w dużej mierze wpływają promienie słoneczne. Aby więc móc cieszyć się młodą skórą przez długi czas, zawsze pamiętajmy o dobrym kremie z filtrem UV. W słoneczne dni nie zapominajmy również o niezastąpionych okularach przeciwsłonecznych, które uchronią nasze oczy od częstego mrużenia. „Kurze łapki” wyglądają bardzo nieestetycznie.

Odpowiednie nawodnienie organizmu ma wpływ na naszą cerę. Należy wypijać około 1,5 litra wody dziennie. W ten sposób do komórek skóry przedostanie się woda, która zapewni im odżywienie i elastyczność, wypełniając pierwsze pojawiające się bruzdy.

Koniecznie należy rzucić palenie. Papierosy nie tylko poważnie szkodzą zdrowiu i życiu, ale również niekorzystnie wpływają na stan naszej cery. Uszkadzają kolagen, utrudniają transport tlenu do komórek skóry i sprawiają, że jest ona gorzej odżywiona. U młodych palaczy zmarszczki widoczne są już w wieku 20 lat. Co więcej, są one znacznie głębsze niż te pojawiające się później u osób niepalących.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *