Jak zrobić szybki makijaż?

Każdemu z nas brakuje czasami czasu, a codziennie poświęcamy wiele godzin na wykonanie makijażu. Mało która kobieta wyjdzie z domu bez nałożenia podkładu na twarzy i podkreślenia oczu tuszem do rzęs. Ja też zaliczam się do tej grupy. Kiedyś wstawałam dwie godziny wcześniej, przed pójściem do pracy, bo zależało mi na tym, żeby profesjonalnie wyglądać. Na szczęście zmieniło się to już u mnie i wolę pospać dłużej. Podzielę się z Wami moimi trikami na szybki makijaż.

Makijaż w mgnieniu oka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przeczytałam książkę, pt. „Makijaż w mgnieniu oka. Piękny wygląd w kilka minut” od autorki Rae Morris, która jest jedną z najbardziej znanych makijażystek na świecie. Poradnik jest krótki, bo ma zaledwie 96 stron, ale wypełniony jest przydatną wiedzą. Dowiedziałam się z niego, jakie powinnam mieć narzędzia do makijażu, jaki kolor cieni pasuje do moich oczu, jak stworzyć idealny łyk brwiowy, a także o metodach rozświetlania, czy zmatowienia twarzy. Przygotowanie każdego makijażu dziennego, czy nawet wieczorowego zajmuje mi tylko dziesięć minut.

DSC08055

Książka jest podzielona na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W tej drugiej zamieszczone są zdjęcia ciekawych makijaży u kobiet młodszych i starszych. Zdjęcia nie są zretuszowane komputerowo, widać u pań niedoskonałości, zmarszczki. Przy każdym makijażu wyjaśnione są punkty obrazujące krok po kroku wykonanie takiego arcydzieła. Z łatwością z tym poradnikiem możemy usiąść przy lusterku i ćwiczyć technikę make-upu. Autorka uważa, że na świecie nie ma brzydkich kobiet, są tylko źle umalowane. Dlatego warto znaleźć odrobinę czasu tylko dla siebie i nauczyć się podkreślać to, co w tobie najpiękniejsze.

DSC08054

Przygotowanie szybkiego makijażu

IMG_0558

Myjemy twarz, nakładamy krem nawilżający, a następnie podkład. Kładziemy go też na powieki, jako bazę pod cień. Miękką kredką należy narysować kreskę na górnej powiece, a potem ją rozetrzeć. Na ruchomej powiece nałożyć jasny cień. Dzięki temu doda on spojrzeniu blasku. Następnie wytuszować rzęsy. Teraz wystarczy podkreślić kości policzkowe za pomocą różu. Przy nakładaniu należy się uśmiechnąć i nałożyć róż na policzki kolistymi ruchami. Na koniec warto użyć sypkiego pudru bambusowego, który utrwali makijaż oraz zniweluje problem ze świeceniem się skóry w ciągu dnia. Twarz będzie wyglądała naturalnie. Na usta nakładamy jasną pomadkę lub błyszczyk i gotowe!

makijaz_romantycznie_zlotem_obsypana_3

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *