Magiczne miejsca – mini przewodnik po Polsce

Polska jest przepięknym krajem i mamy tutaj naprawdę mnóstwo wyjątkowych miejsc do zwiedzania.

Przygotowałam Wam poradnik z miejscami, które są wyjątkowe przez kilka tygodniu w roku i warto wybrać się tam wtedy do nich, by móc je podziwiać i porobić przepiękne zdjęcia.

Krokusy

Na początku kwietnia, czasami w marcu, gdy wiosna wcześniej do nas zawita w górach pojawiają się przebiśniegi i piękne krokusy. Najwięcej można ich podziwiać w Dolinie Chochołowskiej, ale w innych górach na polach także je znajdziemy, tylko mniej.

Polska Japonia

Magnolie kwitną co roku na początku kwietnia w Cieszynie. Miasto to jest wtedy nazywane kwitnącą Japonią. To ozdobne drzewo lub krzew osiągające wysokość do 7 metrów. Posiada duże, kielichowate, biało-różowe kwiaty, które przykuwają uwagę. Magnolia kwitnie przed rozwinięciem liści.

Polska Prowansja

Pod koniec czerwca na polach rozkwita cudowna lawenda. Ogród pełen lawendy znajduje się np. w Krakowie na ul. Ostrów 167. Do tego miejsca można wybrać się na romantyczną sesję, nawet ślubną. Wstęp kosztuje zaledwie 5 zł. Dodatkowo można tam zakupić różnorodne rzeczy z lawendą, np. wianki, olejki, susze itp.

Przelot ptaków

Na początku października można zaobserwować i usłyszeć masowe migracje gęsi. Codziennie przelatuje nad Warmią i Mazurami od 50 do 100 tys. ptaków. Park Narodowy „Ujście Warty” stanowi jedno z najważniejszych miejsc odpoczynku. 4 i 5 października obchodzone są Europejskie Dni Ptaków. Poza tym Dolina Narwi jest jednym z najważniejszych przystanków migrujących ptaków.

Kolorowa Woda

Kolorowe Jeziorka położone są w Rudawach Janowickich w Sudetach. Rdzawo-czerwony w Jeziorku Purpurowym, szmaragdowy lub lazurowy w Jeziorku Błękitnym i intensywnie zielony w Jeziorku Zielonym.

Królowa Śniegu

Zamarznięte Morskie Oko wygląda przepięknie w zimie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *