Miejski poszukiwacz skarbów

Gry przygodowe od zawsze cieszą się popularnością. Kiedyś musieliśmy grać w planszowe albo komputerowe, ale w dzisiejszych czasach możemy przeżywać je w prawdziwej, realnej rzeczywistości. Czy nie jest to cudowne?

Znajdź skarby

Najpopularniejszą grą na świecie jest Geocaching, ale nadal mało kto o niej słyszał. Powstała ona ponad 16 lat temu, ale niestety w Polsce dopiero zdobywa popularność. Porozrzucanych jest już u nas mnóstwo skrzynek w różnych regionach i z miesiąca na miesiąc przybywa sporo nowych. Polega ona na poszukiwaniu i urywaniu w terenie skrzynek ze skarbami. Grać mogą w nią osoby posiadające odbiorniki GPS. Kiedyś był z tym problem, ale dziś znajduje się on w każdym nowoczesnym telefonie komórkowym.

Gra pomaga także zwiedzać i wyszukiwać ciekawe atrakcje turystyczne, ponieważ kesze (skarby) są poukrywane w interesujących miejscach. Zachęca także do aktywności fizycznej, poznawania nowych miejsc i ludzi. Odbywają się nawet zjazdy fanów tej gry.

Jak grać?

Wystarczy zainstalować na smartfonie odpowiednią aplikację. Pozwoli ona lokalizować ukryte skrzynki. Do najpopularniejszej należy c:geo, za pomocą której możemy wyszukiwać skrzynki po współrzędnych, a także z pozycji mapy. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze.

Koniecznie musimy się także zarejestrować w serwisie Geocaching.pl, który jest najpopularniejszym portalem i zrzesza użytkowników z całego świata. Konto jest niezbędne do potwierdzenia znalezionej skrzynki w terenie. Drugą stroną, na której możemy się zarejestrować to Opencaching.pl.

Co robić?

Gdy już zainstalujemy aplikację, to musimy wybrać skrzynkę, którą chcemy odnaleźć. Wykorzystać do tego celu możemy aplikację lub dedykowaną stronę internetową. W przypadku pierwszej możliwości wybieramy skrzynkę i włączamy funkcję kompasu. Natomiast ze strony wpisujmy współrzędne skrzynki.

Po znalezieniu ukrytego skarnu otwieramy ją i szukamy kartki, na której wpisujemy swój login oraz datę. W skrzynce możemy też zostawić jakiś przedmiot od siebie lub wziąć go i zamienić na inny.

W domu możemy zalogować się na stronę i zostawić komentarz odnośnie do danej skrzynki.

Próbując swoich sił w tej grze, warto na początek znaleźć jakąś łatwą skrzynkę. Na stronie opisane są stopnie trudności. Geocaching to świetna zabawa dla każdego, młodszego, jak i starszego. Wystarczy pobawić się w znajdowanie skrzynek, żeby poczuć się, jak Indiana Jones.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *