Pokochaj jesień, tak jak ja!

Nastała jesień, znienawidzona pora roku przez wielu ludzi, bo wkrótce zbliża się zima. Obecnie liście na drzewach przyjmują barwy brązowe, czerwone, żółte i powoli z nich spadają. Pogoda może też być bardziej deszczowa, a temperatura będzie spadać i spadać, aż do minusa.

Za co kocham jesień?

Ja uważam, że każda pora roku ma w sobie coś pięknego. Lato kocham za wysokie temperatury, zimę za biały puch, a jesień jest bardzo fotogeniczna. Najbardziej lubię ciepłe, słoneczne dni, jak promienie słońca ogrzewają twarz. Deszcz też nie jest zły, bo można założyć gumiaki i pochodzić sobie po kałużach, znowu się poczuć jak dziecko.

Dłuższe wieczory

Robi się teraz coraz szybciej ciemno, dlatego wieczorami lubię wskoczyć pod kocyk z herbatką i czytać ulubioną książkę. Uwielbiam odkrywać nowe smaki herbat. W szafce kuchennej mam spory zbiór: białe, czerwone, smakowe, yerbę. Kupuję liściaste w małych herbaciarniach.

Ciepłe swetry

Jesienią można zdecydowanie nosić ciepłe swetry. Strój wygląda wtedy bardzo ciekawie. Kardigany, rozpinane sweterki, misiowe bluzy wyglądają naprawdę ładnie.

Ciepłe koce

Koce wyjmuję, gdy robi się na zewnątrz chłodno. Sofy okrywam mięciutkimi narzutami, aż chce się na nich siedzieć. Pies jest wniebowzięty, bo ma się gdzie wylegiwać.

Za świece

Jesienią lubię rozpalać kominki zapachowe oraz woski. Zapach w domu jest wtedy przepiękny. Uwielbiam słodkie, pikantne przyprawy, np. piernika, czy cynamonowe.

Za kolory

Drzewa w kolorach żółto-pomarańczowo-czerwownych wyglądają magicznie. Kocham im robić zdjęcia, a co roku jesienią wybieram się w góry, by podziwiać ze szczytów te barwy.

Za skarby do zbierania

Kilka razy w tygodniu chodzę zbierać szyszki, kasztany i żołędzie. Dzieci są zachwycone, robimy z nich różne ozdoby.

Regeneracja cery i ciała.

W lecie nie można stosować niektórych kosmetyków, bo przez słońce mogą zniszczyć skórę i spowodować przebarwienia. Jesienią i zimą stosuję regularnie kwasy, olejki, masła kakaowe, czy shea. Mam nadzieję, że już za kilka tygodni stan mojej skóry zdecydowanie się poprawi. Z pewnością o efektach Was poinformuję.

Za warzywa

Uwielbiam jeść dynię, paprykę, grzyby i jabłka. W okresie jesiennym tego pod dostatkiem.

Za grzybobranie

Co tydzień, w weekend jeżdżę na grzyby we wrześniu i październiku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *