Jak być bardziej szczęśliwym w życiu?

Życie większości osób opiera się na ciągłej pracy, zarabianiu pieniędzy, pomnażaniu majątku. A do tego na pomaganiu innym. Trudno jest znaleźć czas na to wszystko. Przez to na co dzień jesteśmy przygnębieni, przybici i czujemy wciąż, że życia nie wykorzystujemy na maksa. Czasami trzeba być egoistą, odmówić innym pomocy i zając się sobą.

Proste zasady do osiągnięcia szczęścia

Życie jest bardzo krótkie, a młodość przeminie nam bardzo szybko. Poniżej na przykładzie mojego doświadczenia życiowego napiszę Wam kilka wskazówek, które warto zapamiętać i zacząć powoli wprowadzać w życie.

1. Nikt z nas nie zbawi całego świata. Nie musisz brać psa ze schroniska, przelewać pieniędzy na fundację, czy pomagać biednym. Jak komuś pomożesz to fajnie, ale wszystkim na pewno się nie uda.
2. Rodzina powinna być zawsze na pierwszym miejscu. Wolny czas poświęć dzieciom, one tak szybko rosną. Jak dorosną, na pewno będą wdzięczne za to, że pojechałeś z nimi na wakacje pod namiot, a nie pomagałeś znajomym remontować dom.
3. Nie doradzaj nikomu – nigdy nie próbuj doradzać nikomu na siłę. Każdy ma swój rozum i wie, co chce robić ze swoim życiem. Poza tym w świecie internetu każda osoba szukająca porady znajdzie odpowiedzi na swoje pytania. Porady ludziom dawajmy tylko, jeśli o nie poproszą.
4. Najważniejsze w Twoim życiu są osoby, które mieszkają razem z Tobą. Poświęcaj im dużo czasu.
5. Znajdź czas tylko dla siebie – nie musisz się ciągle zajmować dziećmi, mężem, czy psem. Czasami odpręż się, poczytaj książkę, zrób sobie manicure, czy wybierz się na zajęcia taneczne.


6. Nie żyj problemami innych osób, ponieważ stracisz na to dużo czasu, a po drugie te osoby się rozleniwią i będą wzywać Cię do wszystkiego. W przyszłości także może przyjść taki moment, że nie będziesz mogła im pomóc i się obrażą na całego. Pomagać jest lepiej ostrożnie i czasami zwyczajnie można odmówić.
7. Dbaj o domowników, a wszystko co jest ważne jest w zasięgu Twojej ręki.
8. Pamiętaj, że praca to nie wszystko. Nie spędzaj całego dnia na zarabianiu marnego grosza, bo ważniejsze jest spędzanie czasu z rodziną. Zawsze możesz postarać się znaleźć lepiej płatną pracę.


9. Wszystkie życiowe decyzje podejmuj na spokojnie. Wybierz się na spacer, czy posiedź na leżaku w ogrodzie i przeanalizuj wszystkie plusy i minusy.
10. Każdy z nas wie, co jest najlepsze dla niego, dlatego warto słuchać swojego organizmu. Chodzić regularnie spać, czy się nie głodzić. Pamiętaj, że najważniejsza jesteś Ty i musisz dbać o swoje zdrowie psychiczne, fizyczne, komfort życia itd.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *