Pomocy – głowa mi pęka!

photo-1444220451343-9fcc0681ff8d

Bywa, że borykam się z niezwykle silnym bólem głowy co jakiś czas. Z biegiem lat nauczyłam się z nim żyć, bo istnieją sposoby, które pozwalają nam szybciej powrócić do pełni sił.

Fachowa diagnoza

Oczywiście nie w każdym przypadku będzie tak samo, dlatego dobrze jest się wybrać też do specjalisty, który wykluczy jakieś poważne schorzenie i w razie potrzeby wyśle nas na jakieś badania kontrolne. Zdarza się, że przypadkiem można wykryć w ten sposób np. groźnego guza. To i tak lepsza informacja, niż dowiedzieć się o nim za późno, gdy wycięcie może tylko pogorszyć sprawę.

Rozsądna dawka

Staram się, by zażywanie przeze mnie tabletek przeciwbólowych było ostatecznością. Łatwo się od nich uzależnić i potem ich działanie nie jest już takie skuteczne, kiedy organizm domaga się od nas coraz większej dawki. Poza tym we wszystkim trzeba mieć umiar. Zdarzało się, że ktoś zmarł z powodu przedawkowania popularnych specyfików na ból. Nie chciałabym nigdy skończyć w taki sposób ze swoim życiem.

Domowe, skuteczne sposoby

W trakcie silnego bólu głowy warto pić jak najwięcej wody, która wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Oczywiście nie ma co przesadzać z ilością, ale w moim przypadku szybko zaczynam odczuwać lekką poprawę. Dlatego zawsze możecie spróbować domowe leczenie od tego sposobu.

Przegrzane pomieszczenie sprawia, że czuję się jeszcze gorzej. Odpowiednia dawka świeżego powietrza jest jak najbardziej potrzebna, by poczuć się jak dawniej. Warto przewietrzyć swój pokój nawet wtedy, gdy na zewnątrz panuje siarczysty mróz. Poprawa samopoczucia w tym przypadku jest gwarantowana.

Ostateczny sposób, który cechuje się wysoką skutecznością to drzemka. Odpoczynek od hałasu i otoczenia jest jak najbardziej wskazany. Skoro i tak ciężko się nam funkcjonuje, to dlaczego nie spróbować zregenerować organizmu? W końcu można się obudzić z tak dobrym samopoczuciem, że aż ciężko będzie uwierzyć, że kilka godzin temu głowa nam pękała.

A jakie są wasze sposoby na to, by pozbyć się uporczywego bólu? Jeżeli znacie jakieś inne, równie skuteczne metody, to możecie się nimi podzielić w komentarzach pod wpisem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *