Poradnik przetrwania w życiu – Bear Grylls Cię zmotywuje

Ostatnio, jak byłam na wymianie książkowej natrafiłam na ciekawą książkę – Poradnik przetrwania w życiu, którą napisał Bear Grylls znany z programu telewizyjnego „Szkoła Przetrwania”.

W tej książce Bear występuje w postaci osobistego trenera i uczy czytelników, jak pokonać przeciwności losu, jak poznać samego siebie i rozbudzić entuzjazm.

Porady od serca

Książka opowiada prawdziwe historie samego autora. Na przykładach ze swojego życia tłumaczy różne ważne rzeczy. Każda rada poparta jest konkretnymi argumentami, które każdy z nas może spełnić. Oczywiście musimy działać, a nie tylko siedzieć w domu i czytać. Tylko ciężką pracą osiągniemy w życiu sukces.

W poradniku zamieszczonych jest 75 rad dotyczących przetrwania w życiu. Każda porada jest napisana wielkimi, tłustymi literami, czasami nawet na całą stronę i dzięki temu do czytelnika szybciej trafia przesłanie. Napisany jest lekkim, zrozumiałym dla każdego językiem. Porady łatwo zapamiętać. Czyta się ją jednym tchem.

W środku umieszczonych jest wiele przepisów na sukces, na to jak być odważniejszym w życiu, jak walczyć o marzenia, jak się nie poddawać. Jak weźmiemy je sobie do serca, to osiągniemy w życiu naprawdę dużo. Zawsze sięgam po tę książkę, gdy dopada mnie depresja i nie wiem, co ze sobą zrobić i inspiruję się wtedy ciekawymi tezami, np. „Jesteś o wiele silniejszy niż Ci się wydaje”. Czytając takie mądre zdania możemy zmotywować się do działania.

Polecam każdemu przeczytanie tej książki, jest ona idealna dla osób, które się wypaliły, bądź z trudem przystosowują się do sytuacji, które nie dają im stuprocentowej satysfakcji. Każdego z nas spotyka w życiu: „Ból i niewygody, bąble i bolące mięśnie nie trwają wiecznie. Za to duma z osiągniętego sukcesu czy spełnionego marzenia zostanie z tobą po kres twoich dni.”. Spełniajmy marzenia, póki jesteśmy młodzi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *