Przestań być leniem – sposoby na sukces

Każdy z nas ma czasami gorsze dni. Nie potrafimy wtedy zrobić nic pożytecznego, tylko leniuchujemy, oglądając seriale, filmy, czy grając na komputerze.

Dzień przebiegnie nam wtedy przez palce jakby dobra mała dwie godziny, a nie dwadzieścia cztery. Musimy zauważyć, że każda osoba, która odniosła sukces, ma taką samą ilość godzin, a wszystko potrafi zrealizować, zaplanować każdą sekundę swojego życia. Bierzmy przykład z najlepszych i bądźmy tacy sami!. Mam zamiar podzielić się z wami moimi sposobami na ogarnięcie siebie.

Zacznij od małego kroku

  • Najtrudniejszą rzeczą jest zacząć. Dlatego warto wyznaczyć na początku trzy proste zadania, nasze cele, które musimy zrealizować. Warto też wyrobić sobie jakieś dobre nawyki, których będziemy zawsze przestrzegać, np. biegać 3 minuty codzienne.
  • Dobrym pomysłem jest także sporządzić listę szybkich zadań, którą najlepiej wykonać przed pójściem spać. Będzie wtedy gotowa na rano, i dzień będziemy mogli rozpocząć bez zastanawiania się, co by dzisiaj zrobić. Na gorszy dzień warto mieć przygotowaną listę z zadaniami mniej ambitnymi.
  • W życiu NIC nie otrzymamy za darmo, na piękne przysłowiowe oczy. Pracodawca nie zapuka do naszych drzwi, książę nie przyjedzie na koniu. Wszystko musimy osiągnąć sami. Sukces jest dla każdego namacalny, ale od nas samych zależy, czy muśniemy go palcem, czy chwycimy całą garścią i nigdy nie wypuścimy.
  • Nie ma dla nikogo drogi na skróty. Na wszystko trzeba zapracować. Nie bez powodu mówi się, że ciężka praca popłaca. Jeśli czegoś się naprawdę pragnie, to trzeba zacisnąć zęby i to osiągnąć.
  • Dzień warto podzielić na etapy. Najważniejsze i najtrudniejsze rzeczy warto robić w ciągu dnia i zajmować się nimi w pierwszej kolejności. Gdy już się nam znudzi dana praca, to będziemy mieli przynajmniej coś gotowe.
  • Nie warto też swojego dnia zaczynać od sprawdzania maili, czy przewijania Facebooka. Możemy wpaść wtedy w pułapkę i stracić rachubę czasu. Będziemy mieli zawalony potem cały dzień.
  • Gdy będziemy już pracować, to warto usunąć wszelkie rozpraszacze z naszego otoczenia, czyli np. wyciszyć telefon komórkowy.

Jak widzimy powyżej, warto przestać szukać wymówek i usprawiedliwień. Musimy zawsze realizować swoje cele mimo słabszego dnia. Dzień powinien być zawsze zaplanowany, dzięki temu będzie przyjemny i radosny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *