Szkodliwe antyperspiranty

Nikt z nas nie lubi śmierdzieć potem, dlatego nadmiernie używamy antypespirantów nawet kilka razy dziennie. W sklepach jest wielki wybór tych produktów, ale 99% z nich nadaje się do kosza. Czemu? Zawierają szkodliwy aluminium.

ipkhnttlqzmw9vuz8xhs

Sama chemia

Antyperspiranty redukują wydzielanie potu, zwężając kanaliki potowe, dzięki obecności soli aluminium. Nie dochodzi wtedy do powstania potu, a aluminium rozkłada się dopiero po pewnym czasie. Dlatego większość ludzi, którzy stosują nadmiernie antypespiranty mają problem z zapaleniem gruczołów łojowych i potowych w postaci zgrubień i guzków pod pachami oraz podrażnienia skóry. Istnieje coraz więcej naukowych dowodów na związek pomiędzy stosowanymi pod pachy antypepsirantami, a zwiększonym prawdopodobieństwem zachorowania na złośliwe nowotwory piersi u kobiet i mężczyzn. Niektórzy stwiedzili także, że ich stosowanie może powodować chorobę Alzheimera.

Zdrowie najważniejsze

Najlepiej wybierać oczywiście produkty bez aluminium, ponieważ cała ta chemia pozostaje w kontakcie ze skórą przez wiele godzin. Czasami nawet trudno zmyć antypespirant spod pach. Przed zakupem tego kosmetyku warto przeczytać skład kosmetyku. Aluminium występuje pod następującymi nazwami: Aluminium Chlorohydrate, Aluminium Chloride, Aluminium Chlorohydrex, Aluminium Zircorium Pentachlorohydrate, Aluminium Zirconium Trichlorohydrex GLY. Jeśli zależy nam na ograniczeniu stosowania antyperspirantów albo ich całkowitego odstawienia, możemy sięgnąć po produkty bez jego zawartości. Działają rzecz jasna słabiej, ale są łagodniejsze dla skóry i zdrowsze.

woman-in-field

W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez dezodorantów i antyperspirantów. Pot wydziela się u każdego, ale jeśli pocimy się za dużo, bo jesteśmy bardzo aktywni fizycznie, to mamy wielki problem. Najskuteczniejsze są antypespiranty, ponieważ zawarte w nich sole aluminium blokują gruczoły potowe i neutralizują zapach potu. Jednak są one bardzo toksyczne i nie wiemy jeszcze do końca, jaki mają one wpływ na nasze zdrowie. Przenikają one przez skórę, kumulują się w organizmie i negatywnie wpływają na stan zdrowia. Po co się mamy truć? Poszukamy w sklepach naturalnych antypespirantów, tutaj przykład. Jak Wy uważacie? Stosujecie te z aluminium czy raczej wybieracie bez? A może w ogóle nie używacie antyperspirantów?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *