Sztuka życia

Najpiękniejszym uczuciem na świece jest miłość. To coś, co możemy otrzymać za darmo i nie da się tego kupić za żadne pieniądze. Pobudza ona cudowne endorfiny, można odczuć łaskotanie w brzuchu. Każdy do tego dąży.

Ważne wartości

Miłość dodaje każdemu radości, czy tzw. skrzydeł. W skrócie jest to fundament świetnych relacji z drugim człowiekiem. Na tej podstawie można budować własną wartość. Kochaj.

Dążenie do celu dotyczy każdego z nas. Niektórzy bardzo to przeżywają, nie śpią po nocach. Tracą energię, wypalają się chociaż nie mają wizji. Czasami warto uświadomić sobie, że nie ma to sensu i wyluzować. Trzeba nauczyć się odpuszczać, przemyśleć wszystko i dopracować szczegóły, a sukces będzie na wyciągnięcie ręki. My zyskamy w tym czasie czas na zadbanie o siebie. Odpuszczaj.

Czasami bliska osoba może nas zranić. Z pewnością bardzo będziemy przeżywać tą sytuację i nie pomoże nam na to „morze łez”. Serce nasze będzie pękać w szwach i nic już nie będzie takie samo. Odczuwamy żal będzie zwiększał tylko negatywne uczucie, nawet po kilku latach. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wybaczenie dla naszego spokoju. Sprawi ono, że uspokoimy umysł i serce. Wiadomo, że nie zapomnimy o tym zdarzeniu, ale przestaniemy się zadręczać. Wybaczaj.

Na co dzień spróbuj cieszyć się z niczego. Uśmiechnij się do siebie i powiedz sobie, jak masz dobrze, inni mają gorzej. Spraw sobie jakąś radość, ekscytuj się. Życie masz jedną. Chwytaj dzień – Carpie Diem!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *