Trudny wybór pierścionka zaręczynowego

Każda kobieta marzy o tym, żeby jej mężczyzna w końcu się oświadczył. Dobór odpowiedniego modelu pierścionka na zaręczyny jest bardzo trudny. W sklepach dostępne są produkty ze złota białego, żółtego, z brylantami, diamentami, szafirem, szmaragdem i wiele innych. Warto znać upodobania wybranki.

Kobiety uwielbiają rozmawiać o ślubach, przeglądać kobiece czasopisma, wzdychać na widok pierścionka widocznego na zdjęciu modelki. W centrach handlowych przyglądają się każdej wystawie w salonach biżuteryjnych. Na plotkarskich spotkaniach głośno komentują, jak któryś z nich się oświadczy. Niektóre mówią wtedy wow, bo im się podobają, a inne znacząco chrząkają i myślą sobie, ale słaby zakup.

Mężczyźni boją się tego, jak ich potencjalna Narzeczona zareaguje na pierścionek i czy przyjmie zaręczyny.

Trudne oświadczyny

Najgłupszą decyzją rozpoczęcia nowej drogi życia jest wzięcie kredytu na zakup bardzo drogiego pierścionka z brylantami. Po co to komu? Czy pierścionek ma zmienić świat? Po co rozpoczynać życie od długów? Wiadomo, że niektóre kobiety mogą mieć wielkie wymagania, ale wystarczy tylko porozmawiać. Od wielu lat istnieje przekonanie, że na zakup pierścionka zaręczynowego powinno się wydać jedną pensję. Jeśli kupisz tańszy pierścionek, to nie znaczy, że mniej kochasz swoją partnerkę niż osoba, która kupiła biżuterię za sześć wypłat.

Jeżeli Twoja wybranka robi Ci zarzuty, że „niespecjalnie się wykosztowałeś”, to czym prędzej od niej uciekaj. Pierścionek jest tylko symbolicznym dodatkiem i nie zastąpi twoich uczuć. Niektóre kobiety tego nie rozumieją, więc nie są ciebie warte. Diamenty nie są wcale takimi szlachetnymi kamieniami, za jakie uchodzą. Powszechnym zjawiskiem jest wykorzystywanie do pracy dzieci, wynajmowanych do przeszukiwania brzegów rzek, za wynagrodzenie w wysokości 50 centów na dzień.

Miłość jest jedna

Zapytaj mimowolnie dziewczynę, jakie lubi pierścionki, co sądzi o poszczególnych kamieniach, czy kolorach. O pomoc można też poprosić zaufaną przyjaciółkę. W domu na pewno ma Twoja dziewczyna jakąś biżuterię, więc zobacz, jaki pierścionek jest jej ulubionym, jaki dominuje kolor, czy woli srebro, a może złoto. Pierścionek można zabrać także do jubilera i dopasować rozmiar lub zmierzyć go własnoręcznie w domu.

Ceny pierścionków zaręczynowych zależą od kamieni, którymi są ozdobione oraz kruszcu, z jakiego są wykonane. Najtańsze są wysadzane cyrkoniami i można je już kupić za ok. 200 zł. Górną granicę podać trudno, ponieważ zależy to od szlachetnego kamienia.

Miłości nie przelicza się na pieniądze. Jeśli kupisz tańszy pierścionek, to nic się nie stanie. Świat się na tym nie skończy. Do zakupu należy podchodzić rozsądnie i wybrać ten, na który nas akurat stać. Nie warto się zapożyczać, czy brać kredytu. Dla skromnej kobiety każdy pierścionek chociażby najtańszy i tak będzie w oczach ukochanej najpiękniejszym prezentem na świecie. Ważne, że był wybrany przez najdroższego mężczyznę. Pierścionki zaręczynowe mają wymiar jedynie symboliczny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *