Wielkanocne dekoracje – jak stylowo udekorować dom i stół?

Przyznam się Wam szczerze, że stresuję się trochę tegorocznymi świętami wielkanocnymi, ponieważ pierwszy raz organizuję je u siebie w domu. Przyjadą do nas moi, jak i Narzeczonego rodzice oraz rodzeństwo. Zależy mi na tym, żeby wszystko wypadło perfekcyjnie.

Nie od dziś wiadomo, że świąteczną atmosferę oprócz posiłków tworzą ozdoby. Przez kilka dni zastanawiałam się jak ozdobić mieszkanie i podzielę się z Wami tymi pomysłami. Na stole będę miała potrawy, które zamieściłam tutaj na blogu.

Kolorowe jajka

w2

Nie lubię chemicznych konserwantów dodawanych do żywności, dlatego co roku jajka farbuje naturalnie. Może nie są takie piękne, jak te przygotowane z barwników, ale mają także swój urok.

w4Przygotowuje się je bardzo łatwo. Wystarczy tylko ugotować jajka na twardo w przygotowanym wywarze. Dla utrwalenia barwy do wywaru można dodać łyżkę octu.

Kolor czerwonobrązowy wychodzi z wywaru z łusek cebuli lub łupin orzecha włoskiego. Pomarańczowy – gotowanie marchwi. Różowy – przygotujemy z soku z buraków. Niebieski – z suszonych kwiatków bławatka. Złoty – z ugotowanej cebuli oraz łupin orzecha włoskiego.

wielkanoc3

Przygotowane w ten sposób jajka będą zachęcać każdego do jedzenia, a także przepięknie będą się prezentowały w koszyczku, jak i na stole świątecznym. Niedoświadczona osoba będzie się zastanawiać, jakim cudem na stole są jajka w tylu kolorach – czerwonym, pomarańczowym, różowym, niebieskim i złotym.

„Choinka” wielkanocna

w8

Co roku, w widocznym miejscu na meblościance stawiam wielkanocne drzewko. Mój Narzeczony przynosi z lasu lub kupuje kilka gałązek brzozy, a ja wieszam na nich drewniane, kolorowe jajeczka i figurki z zajączkami, kurczaczkami. Wygląda to przepięknie i cieszy wzrok.

w45

Na środku stołu stawiam także przygotowany wcześniej bukiet z bazi. Wielkanoc w tym roku wypada bardzo wcześnie. Za oknem jest jeszcze chłodno, więc ciężko będzie ze zdobyciem bazi. Uparłam się na nie, więc podjadę na pobliską giełdę kwiatową. Jestem pewna, że je tam znajdę.
A jak przygotowuje taki stroik? Bazie układam równo na stole, zawiązuję sznurkiem, przycinam na równą długość. Na koniec obwiązuje je ozdobną wstążką.

DIY wielkanocny

W celu zainspirowania się przeglądałam niedawno Instagram i wybrałam z niego ciekawe zdjęcia. Zamieszczę je tutaj i może kto się tym też zainspiruję. Jak znajdę więcej czasu, to na pewno coś zrobię z tych ozdób.

✴ B Y E B Y E M A R C H ✴ #march #ostern #easter #collage #instacollage #instalike #märz #flowerlover #flowerpower

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Martina (@m_a_r_s_i_a)

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *