Zabaw się w wakacje – spis letnich festiwali

W miesiącach wakacyjnych zawsze odbywa się mnóstwo festiwali. Nasz kraj ma doskonale rozwinięty rynek muzyczny, który coraz mniej odbiega od zachodnich standardów.

Warto wcześniej zapoznać się z ich rozkładem i wybrać się chociaż na jedną z kilkudniowych imprez. Przeżyjemy wtedy coś miłego w wakacje i będziemy mieli wspaniałe wspomnienia na całe życie.

W artykule wymienię te najpopularniejsze. W czerwcu odbył się Open’er Festival w Gdyni. Jeśli ktoś na nim nie był, to nie ma czego żałować, bo może pojechać na inny. Jedno jest pewne, warto korzystać z młodości i trochę poimprezować!

W lipcu

Lipiec jest gorącym miesiącem i ciężko będzie zdecydować się na jeden konkretny koncert.

Tauron

W Katowicach odbywa się najbardziej znany festiwal – Tauron Nowa Muzyka, w dn. od 6 do 9 lipca. Bilety kosztują 160 zł (jednodniowe) i 280 zł (dwudniowe). Na scenie pojawi się m.in. The Cinematic Orchestra, Sohn, Róisín Murphy, RY X i Cat Power.

Blues Festival

Na Suwałkach odbywa się Blues Festival w dn. od 6 do 9 lipca. Na scenie wystąpi Dżem, Eddie Angel, The Original Blues Brothers Band.

Jarocin

W Jarocinie w dniach od 14 do 16 lipca odbędzie się festiwal. Zaśpiewają na nim m.in. Krzysztof Zalewski, Happysad, Fisz Emade, Kaliber 44, Natalia Przybysz, Mitch & Mitch, Organek, Voo Voo, Lao Che i O.S.T.R.

Castle Party

W Bolkowie od 17 do 20.07 odbywa się mało znany w Polsce festiwal Castle Party. Wystąpią na nim takie gwiazdy, jak: DJ Mike, The Klinik, Rafaelo, Bonus. Odbywa się na najstarszym zamku w Polsce. Bilet jednodniowy: 150 zł, karnet trzydniowy: 220/250 zł.

Piknik Country

W Mrągowie w dn. 25 – 27.07 odbywa się Piknik Country. W tym roku wystąpią na nim takie gwiazdy, jak:  Modern Earl, T. LOVE, Bracia, Halinka Mlynkova, Jason Lee McKinney Band.

W sierpniu

Woodstock

Od 3 do 5 sierpnia odbędzie się słynny Przystanek Woodstock. Zagrają na nim tacy wykonawcy, jak: Łąki Łan, Wilki, Hey, Domowe Melodie, Nothing But Thieves, Mesajah, Budka Suflera, Marika, Kamil Bednarek, UKEJE, LemON. Festiwal cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest darmowy. Odbywa się w miejscowości Kostrzyn nad Odrą.

OFF

Katowice co roku są mega rozrywkowym miastem. Od 4 do 6 sierpnia odbywa się OFF Festival. Pojawią się na nim takie gwiazdy, jak: PJ Harvey, Feist i Swans. Bilet trzydniowy kosztuje 310 zł.

Live Music

W Krakowie obędzie się Live Music Festival w dn. 18 – 19.08. Na scenie pojawiają się międzynarodowe gwiazdy, takie jak: Alt-J, Ellie Goulding, Wiz Khalifa i Lana Del Rey. Bilet jednodniowy kosztuje 199 złotych, karnet – 359 złotych.

Metal Hammer

W Katowicach 21 sierpnia odbędzie się Metal Hammer Festival, który odbędzie się w Spodku. Gwiazdą będzie Marilyn Manson. Bilety kosztują od 170 do 395 złotych. Jest to idealny festiwal dla fanów muzyki metalowej i hardrockowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *