Żyj zgodnie z porami roku!

Tegoroczne lato dla wielu osób było zupełnym zaskoczeniem. Mało kto spodziewał się, że tak wysokie temperatury będą utrzymywać się aż przez tyle dni. Miało to swoje dobre, jak i złe strony. Mnie naszło w związku z tym na pewne refleksje związane z tym tematem.

44HH (1)

Nieustannie powtarzający się cykl

Nasze życie bardzo często toczy się w rytm panującej akurat pogody. Wiosną powoli budzimy się, coraz chętniej wychodzimy z domu, by spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Latem najchętniej cały czas spędzalibyśmy na zewnątrz. Dzień jest długi, a my mamy wtedy zwykle niespożyte siły. Widocznie promienie słoneczne ładują nasze akumulatory i dają nam przy okazji odpowiednią dawkę witaminy D.

photo-1425156639810-1d18b339b3bf

Nie ma powodów do zmartwień

Już niebawem nadejdzie kalendarzowa jesień. Dni staną się wyraźnie krótsze, a nam przyjdzie się oswoić ze znacznie częstszymi opadami deszczu i spadkiem dobowych temperatur. Nie sposób od tego uciec, chyba że ktoś ma możliwość zamieszkania w ciepłych krajach przez najbliższe kilka miesięcy. Oczywiście nie powinniśmy popadać od razu w jesienną depresję, ponieważ ta pora roku wcale nie jest taka straszna, jakby mogło się nam zdawać. To doskonały moment m.in. na to, by nadrobić zaległości książkowe i filmowe. Kiedy za oknem jest straszna ulewa, uwielbiam w tym czasie zgłębiać kolejne strony interesującej powieści. Pewnie wielu z was w tym czasie zajmuje się np. swoim hobby. Zwykle staram się wtedy wcześniej wstawać, bo dzień staje się krótszy, a ja zdecydowanie wolę korzystać z dobrodziejstw światła słonecznego, aniżeli żarówek.

photo-1414542303569-cb39dc6c2227

Po przeczytaniu tego wpisu zachęcam wszystkich, by korzystali z nadarzającej okazji i wybrali się na spacer, póki pogoda dopisuje. Wkrótce liście na drzewach przybiorą ciekawe barwy i będą zapowiedzią kolejnej, zbliżającej się coraz większymi krokami zimy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *