10 ulubionych książek

Za tydzień będzie Międzynarodowy Dzień Książki,  więc mam zamiar podzielić się z moimi ulubionymi książkami.

Uwielbiam czytać książki i wykorzystuję zawsze czas do maksimum. Codziennie słucham audiobooków, np. jak myję naczynia lub idę do sklepu. Przed spaniem poświęcam pół godziny na czytanie. Noszę ze sobą czytnik, dzięki temu mogę czytać w autobusie, czy pociągu.

1

1. „Samotność w sieci” J.L. Wiśniewski

Ciekawa powieść, która została wydana kilkanaście lat temu, w roku 2001. Nadal jest ona bardzo współczesna, bo często zdarzają się teraz związki internetowe. Jest to poruszająca, głęboka historia napisana przez mężczyznę, bardzo emocjonalna. Zapadła mi ona w pamięci. Chyba każdy marzy o takiej cudownej miłości.

2

2. „P.S. Kocham Cię” Cecelia Ahern

Piękna historia miłosna, która kończy się zarazem pięknie i tragicznie. Mąż umiera na raka mózgu, ale swojej żonie pomaga pogodzić się ze stratą. Zostawił jej w różnych miejscach miłosne wskazówki i zadania, które ma wykonać. Pamiętam z tej powieści wszystko, jeszcze żadna mi nie zapadła tak w pamięci.

3

3. Dziewczyna z pociągu – Paula Hawkins

Znakomity thriller psychologiczny, zawiłe i ciekawe wątki. Od samego początku autorka wyróżnia cztery podejrzane postacie. Nasze podejrzenia w stosunku do nich zmieniają się jak w kalejdoskopie. Do niemal ostatniej strony nie wiadomo, kto zamordował Megane.

4

4. Moje drzewko pomarańczowe – José Mauro de Vasconcelos

Piękna książka o trudnym dzieciństwie wrażliwego chłopca, który potrzebuje miłości. Wszyscy z jego najbliższych, znęcają się nad nim, biją go za wszystko.

5

5. Milion małych kawałków – James Frey

Historia Jamesa uzależnionego od narkotyków i alkoholu. Bohater ma 23 lata, a jest uzależniony od dziesięciu. Książka bardzo wzrusza i pomaga zajrzeć w umysł i psychikę człowieka uzależnionego, zrozumieć go itd.

6

6. Poradnik pozytywnego myślenia – Matthew Quick

Pozytywna, lekka lektura, którą bardzo szybko się czyta. Zmienia ona trochę mój sposób patrzenia na świat. Głównego bohatera w przeszłości spotkało kilka nieszczęść, ale wciąż ma przy sobie wspaniałych ludzi, którzy go wspierają.

7

7. Norwegian Wood – Haruki Murakami

Piękna książka, którą czytam minimum raz w roku. Jest to opowieść o miłości, dorastaniu, a nawet stracie. Dowiemy się z niej, że odchodzenie bliskich osób pozostawia po sobie pustkę.

8

8. Z dala od zgiełku – Thomas Hardy

Cudowna powieść o miłości i namiętności. Głowna bohaterka, która dziedziczy farmę, ma dużo adoratorów. Niestety na męża wybiera najmniej odpowiedniego kandydata i pociąga to za sobą wiele nieprzyjemnych wydarzeń. Książkę czyta się bardzo szybko.

9

9. Dla ciebie wszystko – Nicholas Sparks

Piękna książka o miłości, z której wynika motto, że stara miłość nigdy nie rdzewieje. Bohaterowie po wielu latach spotykają się ponownie i ich uczucie rodzi się na nowo. „Miłość zawsze mówi więcej o tych, którzy ją odczuwają niż o tych, którzy są jej obiektem…” Książka jest bardzo wzruszająca.

10

10. Labirynt – Kate Mosse

Cudna powieść, która rozgrywa się w średniowieczu i w czasach współczesnych. Historia dotyczy świętego Graala. Szybka, ciekawa i zawiła fabuła.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *