8 powodów dlaczego warto zdać prawo jazdy

Kiedyś wydawało mi się, że jazda samochodem jest bardzo trudna. Myślałam, że nigdy nie wsiądę za kierownice, bo jestem nerwową osobą, ale na szczęście wybrałam dobrą szkołę jazdy i instruktor nauczył mnie doskonale jeździć. Obecnie bez prawa jazdy nie wyobrażam sobie życia i cieszę się, że rodzice zachęcili mnie do zdania egzaminu po skończeniu liceum.

Zdaj egzamin jak najszybciej

1. Niezależność – gdy mamy prawo jazdy, to nie musimy prosić nikogo o pomoc. Chłopak może nas zawsze opuścić, nic w życiu nie jest do końca zagwarantowane. W każdym momencie może też zachorować, złamać rękę, czy nogę. Liczyć należy wyłącznie na siebie. Mając własny samochód, nie trzeba być zależnym od rozkładu jazdy autobusów, czy tramwajów, samemu można zarządzać czasem.

2. Kariera zawodowa – wielu pracodawców wymaga posiadania prawa jazdy i może się ono przydać w każdej chwili. Czasami jest także warunkiem awansu. Jeśli wspomnimy w CV o posiadanym dokumencie, to będzie to dodatkowy atut, ponieważ świadczy to o zaradności i chęci podnoszenia kwalifikacji.

3. Szybkość przemieszczenia się – zwłaszcza gdy mieszka się za miastem na wsi, to samochód jest niezbędny do życia. Nawet od jego sytuacji może zależeć życie innej osoby, gdy trzeba kogoś dowieźć do szpitala. Nie trzeba także dostosowywać się do rozkładu komunikacji publicznej. Zawsze możemy dojechać do każdego miejsca celowego.

4. Przyjemność – prowadzenie samochodu jest bardzo przyjemne, zwłaszcza ściganie się na autostradzie. Warto dodać, że w Niemczech nie ma żadnych limitów prędkości na autostradach.

5. Walka z ograniczeniami – jeśli boimy się jeździć samochodem, to warto walczyć ze swoimi słabościami i ograniczeniami, a nie pozwalać im zawładnąć swoim życiem.

6. Każdy może jeździć – niektórzy uważają, że nie mają talentu do prowadzenia samochodu, a to jest nieprawda. Każdy może tę umiejętność nabyć, wystarczą tylko chęci. Nie możemy załamywać się też niezdanymi egzaminami, nawet jak podejdziemy 10 razy. Potem możemy jeździć bardzo dobrze nawet przez całe życie.

7. Potrzebne w życiu – jeśli nie zrobimy prawa jazdy, to na pewno w pewnym momencie będziemy żałować.

8. Oszczędność czasu – mając prawo jazdy i samochód samemu wybiera się najwygodniejszą i najkrótszą trasę, ponieważ nie jest się zależnym od środków komunikacji publicznej, które zazwyczaj jeżdżą okrężną drogą i stają co kilka minut na przystankach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *