Jak przygotować się do wiosny?

Za miesiąc już pożegnamy się z zimą i przywita nas piękna wiosna (oby!). Nasze organizmy nie potrafią się już doczekać tej zmiany, bo zima charakteryzuje się deficytem promieni słonecznych i odbiera energię do działania. Zazwyczaj chce się nam ciągle spać. Większość pewnie rezygnuje nawet ze spacerów w zimne dni. Gdy w końcu nadejdzie wiosna, to wszyscy poczujemy przebudzenie, poczujemy się lepiej, zachce się nam znowu żyć.

Jak zadbać o siebie?

Już teraz, miesiąc wcześniej warto zadbać o siebie, by przywitać wiosnę, będąc w dobrej kondycji.

Ruch

Każdy z nas wie już od przedszkola, że ruch to zdrowie, dlatego pomimo wielkich mrozów na zewnątrz powinnyśmy wychodzić na spacer. Jeśli nie przepadacie za zwykłym bieganiem, to jestem pewna że sprawdzi się u Was slow jogging. Możemy także zapisać się na treningi w klubie lub wykonywać gimnastykę w domu.

Więcej odpoczynku

W życiu warto zachować równowagę pomiędzy pracą, a odpoczynkiem. Dzięki temu nasz organizm będzie zregenerowany, a my będziemy mieli dobre samopoczucie i większą efektywność. Na sen warto przeznaczyć 8 godzin.
Relaksować się można także na inne sposoby, np. czytać książkę, czy pójść na spacer z psem.

Zdrowe odżywianie

Niestety w zimie jest bardzo mało owoców i warzyw, ale w sklepach królują pomarańcze, grapefruity, banany. Możemy przygotować także pyszne koktajle i smoothie z mrożonek.

Jednak brakuje nam świeżych, sezonowych produktów. Wprowadzić możemy sobie detoks, czyli ograniczyć produkty odzwierzęce chociażby na dwa tygodnie, unikać warto słodyczy, białego cukru i mąki pszennej. Obiady powinny być rozgrzewające, a także powinnyśmy spożywać pełnoziarniste pieczywo, orzechy, nasiona.

Pielęgnacja skóry

Pod koniec zimy warto zadbać o skórę, ponieważ jest pewnie zszarzała, bez witalności. Nie zapomnijmy także o depilacji. Przy okazji warto wybrać się do fryzjera, iść na masaż, kupić nowe kosmetyki do pielęgnacji ciała, a także wybrać się do kosmetyczki na zabieg mezoterapii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *