Jaki wpływ ma na nas pełnia księżyca?
Bardzo wiele ludzi podczas pełni bardzo źle się czuje, dlatego warto dowiedzieć się czemu tak jest. Pełnia jest to faza księżyca, w której księżyc znajduje się po przeciwnej stronie ziemi niż słońce. Zazwyczaj w ciągu jednego miesiąca występuje jedna pełnia.
Pełnia Księżyca ma miejsce dokładnie 14 dni i 19 godzin po nowiu. Trwa około 3 dni. Znajomość faz Księżyca pozwala lepiej współgrać z otaczającą na przyrodą.
Jak wpływa na nas Pełnia?
Naukowcy od lat badają wpływ pełni na człowieka. Wykazali, że organizm w 30% działa inaczej podczas pełni niż w czasie innych faz księżyca. Trudniej jest nam wtedy zasnąć. Wzrasta także liczba przestępstw, szczególnie na tle seksualnym. Zdarza się także więcej wypadków drogowych, ataków serca, czy prób samobójczych.
Pełnia ma także pozytywne skutki. Rodzi się więcej dzieci niż w innych fazach księżyca. My powinnyśmy postarać się wtedy unikać konfliktów, czy podejmowania ważnych rozmów, ponieważ w tym okresie mnóstwo ludzi zachowuje się w sposób niekontrolowany.
W czasie pełni, w zależności od naszego organizmu, możemy czuć się bardziej pobudzonym albo niespokojny i mieć problemy ze snem, a nawet z żołądkiem. Stajemy się też bardziej nerwowi, skłonni do wybuchów złości i agresji lub dopadają nas negatywne, depresyjne myśli.
Jak zapobiec?
W dzień z pełnią Księżyca warto przeprowadzić u siebie dietę oczyszczającą. Nasze organizmy przyswajają wtedy mnóstwo składników odżywczych, dlatego warto pić koktajle owocowo-warzywne.
Podczas pełni lepiej nie decydować się na operację, czy zabiegi chirurgiczne, ponieważ rany goją się wtedy dłużej. Można w tym okresie medytować.
Jak się wyspać?
1. Przed snem możemy wypić herbatę z melissy, ponieważ ona uspokaja i wycisza organizm, ułatwia zasypianie.
2. Dorośli powinni spać minimum 7 godzin. Warto kłaść się o tej samej godzinie.
3. Pokój można zasłonić roletami, wtedy wytworzy się nam szybciej melatonina.
4. Nie powinnyśmy jeść 2 godziny przed spaniem.
5. Unikać oglądanie telewizji, czy siedzenia na komputerze tuż przed snem. Światło „niebieskie” pobudza pracę mózgu
Warto czas pełni wykorzystać w pełni!