Polecane kanały na YouTubie do nauki angielskiego

Każdy z nas marzy o tym, żeby znać angielski na wysokim poziomie, a w dobie internetu nauka jest ułatwiona.

Jeśli nauka nam nie sprawia sukcesów, to musimy próbować różnych rzeczy, bo dla każdego będzie dobre coś innego. Jedni wybiorą naukę w grupie w szkole językowej, a inni indywidualną. Kolejni korzystają z aplikacji na telefon, a jeszcze następni wypełniają ćwiczenia w wersji papierowej. Dodam, że na telefon komórkowy dostępne są aplikacje Duolingo i Memrise. W żadnym z tych systemów nie ma nic złego, ważne jest, by znaleźć to, co nas interesuje i się w tym realizować.

Natomiast ja od dłuższego czasu lubię oglądać filmy, seriale, programy telewizyjne, vlogi po angielsku, a w internecie jest ich mnóstwo na YouTubie za darmo. Przedstawię Wam kilka moich ulubionych kanałów, które obserwuję i regularnie oglądam.

Zachęcam Was gorąco do poświęcenia codziennie kilku minut na filmik. W łatwy sposób można poznać ciekawe zwroty potoczne, slangowe, czy wulgaryzmy. W nauce pamiętać należy o regularności, bo jest ona kluczowa.

Zacznij już dziś

Gettin English

To bardzo ciekawy polski kanał, na którym dostępne są zwroty dla początkujących oraz dla zaawansowanych. Każdy filmik jest bardzo dopracowany.

Po Cudzemu

Ciekawy polski kanał w którym nauczycielka – Arlena Witt uczy brytyjskiego angielskiego. Filmiki są dopracowane, pojawiają się w nich anegdoty, zwiastuny z filmów, a na ich podstawie omawiane są językowe problemy. Ciekawe zwroty zapamiętamy od razu. Vlogerka skupia się na propagowaniu poprawnej wymowy.

Anglophenia

Vlogerka Siobhan Thompson tworzy kanał z brytyjskim angielskim. Zagadnienia omawia w zabawny sposób. W filmikach opowiada o amerykańskich i brytyjskich świętach i ich różnicach. Pokazuje brytyjski slang i przekleństwa.

Papa Teach Me

Na zabawnych filmikach ze scenkami i w przebraniach przedstawiony jest brytyjski angielski. Vloger uczy, że nauka łączy przyjemne z pożytecznym.

VOA Learning English

Filmiki są krótkie z zamieszczonymi napisami, a tempo wypowiedzi jest wolne.
Na kanale znajdziemy jednominutowe filmiki na różne tematy z napisami, np. o bucket list, czy z gramatyką.

EnglishLessons4U

Vlogerka Ronnie uczy ciekawego słownictwa, np. zwrotów związanych z seksem, pokerem, czy wulgarnych części ciała. Vlogerka stoi przy białej tablicy i zapisuje na niej ciekawe zwroty. Filmiki są bardzo żywe, aż chce się je oglądać.

MmmEnglish

Vlogerka Ema wyjaśnia zagadnienia gramatyczne, pokazuje różnice między angielskim brytyjskim i australijskim. Uczy także idiomów, np. o pogodzie, czy jedzeniu.

TED

Na kanale można posłuchać ciekawych przemówień na temat diety, zdrowia, nauki, biznesu, czy tematów społecznych.

BBC Learning English

Brytyjski kanał, z którego dowiemy się, skąd wzięły się ciekawe zwroty. Zamieszczona jest tutaj także sekcja 6 Minute English, czyli sześciominutowe filmiki na konkretny temat np. o cukrze, z wyjaśnieniami ciekawych słów pod filmikiem. Co najważniejsze, filmiki są z napisami i listą ciekawych słówek oraz zwrotów.

Go Natural English

Vlogerka Gabby Wallace kręci filmiki z amerykańskim angielskim. W niektórych pokazuje, jakich phrasal verbs powinno się używać, żeby mówić płynnie po angielsku oraz wymawiać podchwytliwe słowa np. beach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *