Warszawa na weekend – co zwiedzić?

Warszawa jest przepięknym miastem i warto wybrać się tutaj na wycieczkę, chociaż na weekend. Nie można się nazwać patriotą, jeśli nie zwiedziło się stolicy.

Dostępnych jest tutaj bardzo dużo zabytków i często jest je ogarnąć w dwa dni. W Warszawie byłam po raz pierwszy rok temu i opisze Wam miejsca, które zwiedziłam. Zaletą podróżowania po stolicy jest to, że jest tutaj doskonale rozwinięte metro, więc jazda po mieście będzie łatwa i szybka. Warszawa ma rozwiniętą bazę noclegowa. Bez żadnego problemu znajdziemy tutaj nocleg w atrakcyjnej cenie.

Zobaczcie tutaj na filmiku, jaka nasza stolica jest piękna:

Stare Miasto

Podstawowym punktem zwiedzania jest Stare Miasto, które w czasie II wojny światowej zostało zniszczone, ale teraz jest odnowione. Magiczny klimat można odnaleźć dosłownie wszędzie. Znajdziemy tutaj Zamek Królewski, Rynek z Syrenką Warszawską.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Poświęcone jest historii powstania warszawskiego. Znajduje się tutaj również wierna replika krótkiego odcinka warszawskiego kanału. Muzeum jest bardzo nowoczesne i chętnie odwiedzane przez młodzież, ponieważ jest tutaj bardzo dużo multimedialnych wystaw. Tutaj poznamy historię krwawego powstania z roku 1944.

Centrum Nauki Kopernika

Wyposażone jest w ciekawa laboratoria, a także Planetarium Niebo Kopernika. Idealne miejsce dla dzieci, w którym można uczyć się za pośrednictwem zabawy, biorąc udział w doświadczeniach i eksperymentach.

Pałac Kultury i Nauki

Znajduje się na Placu Defilad. Można wjechać tutaj na 30 piętro, na którym znajduje się taras widokowy, by podziwiać panoramę Warszawy. Z góry jest najładniejszy widok. Znajduje się też tutaj Muzeum Techniki.

Pałac w Wilanowie

Zwiedzić można wnętrza pałacu z przestronnymi komnatami i salami. Pałac otoczony jest przepięknym, zielonym parkiem z licznymi rzeźbami. W czwartki zwiedzanie jest bezpłatne.

Łazienki Królewskie

W parku znajduje się zespół pałacowo-parkowy. Obecnie znajduje się tutaj także muzeum, które jest otoczone pięknym parkiem, w którym znajduje się wiele zakamarków wartych odkrycia, np. Pałac na Wodzie.

Krakowskie Przedmieście

Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc w Warszawie. Znajduje się tutaj Pałac Prezydencki, pomnik Józefa Poniatowskiego, a także Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *