Wpływ pogody na włosy – jak temu zaradzić?

Czasami są takie dni w których chcemy wyglądać idealnie, ale za nic w świecie nie potrafimy poradzić sobie z włosami. Nie pomagają nam żadne specjalistyczne kosmetyki do ich stylizacji. Po chwili i tak cała fryzura traci swój urok. Niestety tak bywa.

Pogoda ma wielki wpływ na nasze włosy. Dlatego musimy się postarać dopasować pielęgnację do pory roku. Włosy nie cierpią wiatru, zimna oraz ciepłego, suchego powietrza, jak i wilgotnego. Poniżej przedstawię konkretne warunki atmosferyczne i sposoby na ułożenie niesfornych kosmyków.

Wysokie temperatury

Latem podczas wysokich temperatur włosy są narażone na przesuszenie, ponieważ tracą szybko wcześniej zgromadzoną wilgoć.

Sposoby: Pamiętać musimy o ich odpowiednim nawilżaniu. W codziennej pielęgnacji pomogą odżywki, maski i mgiełki. Warto włosy także olejować kosmetykami z filtrem UV, a także można zabezpieczyć silikonami. Pamiętać trzeba także o noszeniu w upały nakrycia głowy.

Niskie temperatury

Minusowe temperatury za oknem niestety nie sprzyjają włosom. Bardzo łatwo wtedy o przemrożenie cebulek włosowych i prowadzi to do wypadania włosów.

Sposoby: Koniecznie należy nosić czapkę na głowę. Włosy należy myć odpowiednim szamponem, a także stosować wcierki, które poprawią krążenie krwi.

Wiatr

Silny wiatr jest szkodliwy dla włosów, ponieważ się plączą i pojawiają się kołtuny. Robią się wtedy kruche i podatne na uszkodzenia.

Sposoby: Najlepiej włosy upiąć w kucyk niż zostawić rozpuszczone. Można też mieć przy sobie grzebień, który pozwoli szybko opanować nieład. Przed uczesaniem możemy na włosy zastosować jakieś serum, żeby bardziej trzymały się skóry.

Duża wilgotność powietrza

Niestety włosy pod wpływem wilgotności bardzo się puszą, odstają i kręcą. Wyglądają po prostu koszmarnie.

Sposoby: Warto rano zastosować serum, olejek, czy nawet zwykły krem do rąk. Odstające włoski zostaną wtedy ułożone.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *